The Body Shop Macedonia

Hemp Hard Working Foot Protector

ЗА УЛТРА СУВИ СТАПАЛА

24Ч ДЛАБОКА ХИДРАЦИЈА

ВЕГЕТАРИЈАН

Hemp Hard Working Foot Protector

ЗА УЛТРА СУВИ СТАПАЛА

24Ч ДЛАБОКА ХИДРАЦИЈА

ВЕГЕТАРИЈАН

0/5
0 Мисли

Нашиот Заштитник за Стапала  Hemp Hard Working Foot Protector ве носи чекор поблиску до меките стапала како бебешки. Ако сте се занимавале со тврда, груба кожа и потпетици, тогаш е време да им дадете на вашите стапала богат, хидратантен третман.

Вистината е дека стапалата понекогаш може да почувствуваат недостаток на љубов. Предолго се заглавени во зимски чизми, уморни од тоа да бидат спакувани во најнеудобните чевли, а најмногу од сè, од нив се очекува да не држат на нозе, да одиме и да вежбаме (оние досадни ситници ). Затоа тие заслужуваат дарежливо, луксузно разгалување за да се вратат на повторно нозе.

Збогатен со чисто масло од семе од коноп и богат со есенцијални масни киселини, Hemp Foot Protector обезбедува блажена хидратација за вашите вредни стапала. Помага да се смират и омекнат ултра сувите стапала со 24 часа длабока хидратација. Затоа, соблечете ги чорапите, кренете ги потпетиците и раширете ги за целодневен третман.

Но, The Body Shop Hemp Foot Cream не е единствениот хидратантен херој за многу сува кожа. Имаме цел асортиман на колекцијата од Коноп со навлажнувачки добрини за да ја одржуваме вашата кожа свилена мека од глава до пети.

  • Луксузна хидратантна крема за стапала
  • Уживајте во 24 часа небесна хидратација
  • Помага во смирување на ултра сувите стапала
  • Збогатен со масло од семе од коноп
  • Дерматолошки тестирано

Масло од семе од коноп. Сигурно сте слушнале за маслото од коноп, познато и како масло од канабис сатива. Познат е по високото ниво на хидратација.

Какао путер

Овој легендарен природен путер доаѓа од растението какао и се топи во кожата на телесна температура за да ја направи кожата кадифено мазна.

Исчисти

Начин на употреба

  1. По напорниот ден, опуштете ги стапалата и направете им нежна масажа со Hemp Hard Working Foot Protector пред спиење.
  2. Задолжително распоредете го преку посувите области, давајќи им поттик на хидратација.
  3. Нозете се чувствуваат поцврсти од вообичаено? Обидете се прво да ги ексфолирате стапалата со File A Foot.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Hemp Hard Working Foot Protector

Вода, глицерин, цетеарил алкохол, миристил миристат, путер од семе од какао, масло од семе од канабис сатива, C12-15 алкил бензоат, глицерил стеарат, PEG-100 стеарат, диметикон, пантенол, восок/ Цера Алба, рицинус рицинус/ , феноксиетанол, калиум сорбат, алантоин, ксантанска гума, парфем, пропилен гликол, ретинил палмитат, лимонска киселина, динатриум EDTA, екстракт од Salvia Officinalis, масло од цвет/лист Thymus Vulgaris, токоферол, 7CI 879, CI 774 CI 77499, CI 77492.

My Review for Hemp Hard Working Foot Protector

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.