The Body Shop Macedonia

Hemp Body Set

СЕТ ЗА НЕГА НА ТЕЛО

ХИДРАТАЦИЈА

ЗА СУВА КОЖА

Hemp Body Set

СЕТ ЗА НЕГА НА ТЕЛО

ХИДРАТАЦИЈА

ЗА СУВА КОЖА

0/5
0 Мисли

Грижете се за суваТА кожа на телото и рацете со сетот со масло од коноп. Во практична вреќичка за повеќекратна употреба, ја комбиниравме моќта на три производи од коноп за да обезбедиме максимална ефикасност.

Започнете ја вашата нега со масло за туширање со свиленкаста текстура што се претвора во мека пена која нежно ја чисти кожата на телото без да ја суши. Исто така ја смирува и одржува хидрирана.

На сувата кожа и е потребна екстремна хидратација, која ја обезбедува маслото од коноп. Збогатена со масло од семе од коноп, богато со есенцијални масни киселини, формулата ја остава кожата прекрасно мека, еластична и хидрирана 96 часа. Исто така, ја ревитализира кожата, ја зајакнува со витамини А, Ц и Е и есенцијални масни киселини Омега 3, 6 и 9.

Завршете го ритуалот со заштитниот крем за раце од коноп. Тоа е нашата најпродавана крема за раце која докажано ја обновувата сувата и иритираната кожа. Со богата текстура и природен мирис, нуди интензивна хидратација и заштита до 24 часа по нанесувањето. Содржината на пчелин восок во неговата формула создава заштитен слој кој ги штити вашите раце, без разлика колку пати ги миете во текот на денот. Ја омекнува и ја обновува дури и најсувата кожа на рацете, оставајќи ја да изгледа мазна и здрава.

  • Hemp  крема за раце 100 мл
  • Hemp путер за тело 200 мл
  • Hemp масло за туширање 250 мл
  • Природна торба за повеќекратна употреба направена од јута

Овој продукт е моментално без залиха и недостапен.

0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Hemp Body Set

My Review for Hemp Body Set

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.