The Body Shop Macedonia

Guarana & Coffee Energising Cleanser for Men

Ги отстранува нечистотиите

Guarana & Coffee Energising Cleanser for Men

Ги отстранува нечистотиите

0/5
0 Мисли

Стани од кревет поради тоа. Нашите Guarana & Coffee Energizing Wash обезбедуваат чувство на свежина и чистота, оставајќи ја кожата енергизирана на почетокот или на крајот на денот. Збогатен со бразилска гуарана, етиопско зелено кафе и органска алое вера на фер трговија на заедницата, овој живописен портокалов гел се пени во лесна пена што дава живост на кожата.

 

  • Збогатен со органска алое вера од Мексико на Заедницата фер трговија 
  • Содржи бразилска гуарана и етиопско зелено кафе
  • Ги отстранува нечистотиите од површината на кожата
  • Кожата се чувствува исчистена и полни со енергија
  • Тестирано на мажи, не на животни

Органска алое вера на Заедницата за фер трговија. Многу нежна и смирувачка за кожата, алое вера е совршена за чувствителните типови на кожа. Нашата доаѓа од Мексико.

 Екстракт од семе од кафе. Кога сакаме да и помогнеме на вашата кожа да се разбуди, му велиме добро утро на екстрактот од семе од кафе поради неговите стимулирачки својства.

Исчисти

Начин на употреба

  • Секое утро и навечер масирајте го на влажно лице додека не се пени. 
  • Исплакнете темелно со вода. Избегнувајте го пределот околу очите. Во случај на контакт со очи, веднаш и темелно исплакнете. 
  • Следете со енергичен хидратантен крем со гуарана и кафе за оптимални резултати.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Guarana & Coffee Energising Cleanser for Men

My Review for Guarana & Coffee Energising Cleanser for Men

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.