The Body Shop Macedonia

Guarana and Coffee Energizing Moisturizer For Men

Guarana and Coffee Energizing Moisturizer For Men

0/5
0 Мисли

Уште една причина да станете наутро е нашиот хидратантен крем Guarana & Coffee, освежителен лосион во форма на гел, кој ќе ја остави вашата кожа мека и полна со енергија за да го започнете денот. Збогатен со бразилска гуарана и етиопско зелено кафе и секако алое вера, овој лесен навлажнувач помага кај дехидрираната кожа уште од првото нанесување. 24 часа хидратација. Видливи подобрувања на кожата. Тестирано на мажи, не на животни.

Органска алое вера од Заедницата за Фер Трговија. Многу нежна и смирувачка за кожата, алое вера е совршена за чувствителните типови на кожа. Нашата доаѓа од Мексико.

Екстракт од семе од кафе. Кога сакаме да и помогнеме на вашата кожа да се разбуди, се поздравуваме со екстрактот од кафе – поради неговите стимулирачки својства.

Исчисти

Начин на употреба

  1. Употребете  го производот секое утро. Нанесете го на чисто и суво лице и врат со врвовите на прстите.
  2.  Масирајте го лосионот со кружни движења. Избегнувајте го пределот околу очите.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Guarana and Coffee Energizing Moisturizer For Men

Вода, пропанедиол, неопентил гликол дихептаноат, масло од семе Bertholletia Excelsa, масло од семе од Orbignya Oleifera, масло од тритикум вулгар, натриум акрилат, натриум акрилоилиметил тодат кополимер, ацилоилмртил токсичен полимерен полимер Пантенол, полисорбат 80, глицерин, екстракт од семе од Паулина купана, Лимонен, сорбитан олеат, тринатриум етилендиамин дисуцина, хидролизиран корен од лепидиум мејени, натриум хидроксид, алкохол т- бутил, цитрал, 1,2, хексанедиол, 1,2 Каприлен глицин, натриум бензоат, гераниол, калиум сорбат, Cl 42090| Сина 1.

My Review for Guarana and Coffee Energizing Moisturizer For Men

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.