The Body Shop Macedonia

Glowing Cherry Blossom Shower Gel

ЦВЕТЕН МИРИС

ВЕГАН

Glowing Cherry Blossom Shower Gel

ЦВЕТЕН МИРИС

ВЕГАН

0/5
0 Мисли

Уживајте во животот со нежниот мирис на гелот за туширање Glowing Cherry Blossom од колекцијата Choice.

Нанесете го под туш, натопете се во меката пена и уживајте во чувството на свежина и чистота.

Создаден од 92% состојки од природно потекло, овој вегански гел за туширање ќе ве маѓепса со нежен мирис, комбинација од ноти на цвет од цреша, османтус и сандалово дрво.

Пакувањето (со исклучок на капачето) е направено од 100% рециклирана пластика, вклучувајќи ја и пластиката собрана во рамките на програмата “Пластика за промена”. Пакувањето целосно може да се рециклира.

  • Гел за туширање
  • Погоден за секаков тип на кожа
  • Ја чисти и освежува кожата
  • Нежна цветна арома
  • 92% состојки од природно потекло
  • Сертифициран од Веганското друштво
Исчисти

Начин на употреба

  1. Нанесете на телото додека сте под туш.
  2. Уживајте во меката пена и неодоливата арома.
  3. Исплакнете и исушете се. Користете го со други производи од истата линија за уште подолготраен мирис.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Glowing Cherry Blossom Shower Gel

Aqua / Water / Eau, Sodium Laureth Sulfate, Glycerin, Cocamidopropyl Betaine, Decyl Glucoside, Perfume / Fragrance, Sodium Chloride, Sodium Benzoate, Citric Acid, Sodium Gluconate, Linalool, Hexyl Cinnamal, Aloe Barbadensis Leaf Alpha-Juice Powder Hydroxycitronellal, Denatonium Benzoate.

My Review for Glowing Cherry Blossom Shower Gel

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.