The Body Shop Macedonia

Glowing Cherry Blossom Eau de Toilette

ЦВЕТЕН МИРИС

ВЕГАНСКО

Glowing Cherry Blossom Eau de Toilette

ЦВЕТЕН МИРИС

ВЕГАНСКО

0/5
0 Мисли

Уживајте во животот со деликатниот мирис на Glowing Cherry Blossom Eau de Toilette од колекцијата Choice.

Нанесете го во секое време од денот и уживајте во неодоливиот мирис.

Создаден од 92% состојки од природно потекло, овој вегански мирис комбинира деликатни ноти на цвет од цреша, османтус и сандалово дрво.

Шишето е направено од 42% рециклирано стакло, а капачето е направено од алуминиум. Пакувањето целосно може да се рециклира.

  • Тоалетна вода
  • Долготрајна арома
  • Нежна арома
  • 92% состојки од природно потекло
  • Сертифициран од Веганското друштво
Исчисти

Начин на употреба

  1. Нанесете на телото во секое време од денот.
  2. Избегнувајте ја областа околу очите и лицето.
  3. Користете го со други производи од серијата за уште подолготрајни мириси.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Glowing Cherry Blossom Eau de Toilette

Alcohol, Aqua/Water/Eau, Parfum/Fragrance, Citronellol, t-Butyl Alcohol, Geraniol, Limonene, Linalool, Denatonium Benzoate, Citral, Eugenol.

My Review for Glowing Cherry Blossom Eau de Toilette

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.