The Body Shop Macedonia

Glowing Cherry Blossom Body Mist

ЦВЕТЕН И НЕЖЕН МИРИС

ЛЕСЕН СПРЕЈ ЗА ТЕЛО

ВЕГАНСКИ ПРОИЗВОД

Glowing Cherry Blossom Body Mist

ЦВЕТЕН И НЕЖЕН МИРИС

ЛЕСЕН СПРЕЈ ЗА ТЕЛО

ВЕГАНСКИ ПРОИЗВОД

0/5
0 Мисли

Покажете ја вашата радосна страна со нашиот сладок мирис од црешово дрво, дел од колекцијата на мириси Choice.

Испрскајте секогаш кога сакате да го подигнете вашиот мирис на следното ниво. Сигурни сме дека ќе ви се допадне овој свеж нов мирис на нашиот најпродаван јапонски мирис од црешово дрво. Не грижете се, стариот одличен мирис е ист.

Направен од 96% природни состојки, овој лесен вегански мирис со своите нежни цветни ноти на јапонско црешово дрво, османтус и сандалово дрво ја поттикнува вашата личност да се чувствува слободно.

Шишето е направено од 42% рециклирано стакло и е затворено со алуминиумско капаче. Рециклирајте ги двете за да и покажете љубов на планетата.*

  • Спреј за тело
  • Надградба на мирисот во движење
  • Цветно-овошен мирис
  • Ноти на јапонско црешово дрво, османтус и сандалово дрво
  • 96% состојки од природно потекло
  • Сертифициран од Веганското друштво
Исчисти
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Glowing Cherry Blossom Body Mist

Alcohol Denat., Aqua/Water/Eau, Parfum/Fragrance, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Hexyl Cinnamal, Linalool, Alpha-Isomethyl Ionone, Benzyl Alcohol, Hydroxycitronellal, Citronellol, Limonene, Isoeugenol, Geraniol, Denatonium Benzoate.

My Review for Glowing Cherry Blossom Body Mist

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.