The Body Shop Macedonia

Glowing Cherry Blossom Body Cream

ЦВЕТЕН МИРИС

ВЕГАНСКО

ЗА СИТЕ ТИПОВИ КОЖА

Glowing Cherry Blossom Body Cream

ЦВЕТЕН МИРИС

ВЕГАНСКО

ЗА СИТЕ ТИПОВИ КОЖА

0/5
0 Мисли

Уживајте во мирисот на кремот за тело Glowing Cherry Blossom од колекцијата Choice.

Нанесете на телото со кружни движења за да уживате во неодоливата арома и меката и мазна кожа.

Направен од 96% природни состојки, вклучувајќи го и шеа путерот од Гана од заедницата за фер трговија, овој вегански крем за тело ќе ве маѓепса со својот нежен мирис, комбинација од цветни ноти на црешово дрво, османтус и сандалово дрво.

Кутијата е направена од 100% рециклирана пластика, од која дел се собира во програмата Plastics for Change, а капакот е изработен од алуминиум. Пакувањето целосно може да се рециклира.

  • Крем за тело
  • Погоден за секаков тип на кожа
  • Ја прави кожата помека и помазна
  • Не се размачкува и не е леплив
  • Нежна овошно-цветна арома
Исчисти

Начин на употреба

  1. Нанесете со кружни движења на кожата.
  2. Обрнете повеќе внимание на сувите места – стапалата, лактите, рацете.
  3. Почекајте да се впие пред да се облечете.
  4. Користете го со други производи од серијата за уште потраен ефект.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Glowing Cherry Blossom Body Cream

Aqua/Water/Eau, Helianthus Annuus Seed Oil/Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Theobroma Cacao Seed Butter/Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Butter, Polyglyceryl-3 Distearate, Cetyl Alcohol, Triethyl Citrate, Butyrospermum Parkii Butter/Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Glyceryl Stearate, Parfum/Fragrance, Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol, Sesamum Indicum Seed Oil/Sesamum Indicum (Sesame) Seed Oil, Sodium Stearoyl Glutamate, Dimethicone, Linalool, Glyceryl Stearate Citrate, Xanthan Gum, Hexyl Cinnamal, Tocopherol, Alpha-Isomethyl Ionone, Citric Acid, Hydroxycitronellal, Citronellol, Limonene, Geraniol.

My Review for Glowing Cherry Blossom Body Cream

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.