The Body Shop Macedonia

Camomile Sumptuous Cleansing Butter

ЗА ЧУВСТВИТЕЛНА КОЖА

МЕК ПУТЕР ЗА ОТСТРАНУВАЊЕ НА ШМИНКА

Camomile Sumptuous Cleansing Butter

ЗА ЧУВСТВИТЕЛНА КОЖА

МЕК ПУТЕР ЗА ОТСТРАНУВАЊЕ НА ШМИНКА

0/5
0 Мисли

Производи со трајни текстури, подлога, пудра, кармин, водоотпорна маскара, ајлајнер. Доброто чистење е важно за здравјето и убавината на кожата.

За среќа, неверојатниот путер од камилица нежно ја чисти и раствора дури и најтврдокорната шминка, отстранувајќи ја секоја трага од нечистотија. Неговата мека текстура го прави овој процес забавен и толку лесен. Вашите омилени сенки за очи? Тие исчезнуваат за неколку секунди. Засушен коректор или ајлајнер? Да, и тие. Масирајте со путерот и стопете ја и најтешката шминка. Путерот за чистење лице од камилица се грижи за кожата и го спречува затнувањето на порите, оставајќи ја свежа и негувана.

Компактното пакување и густата текстура го прават путерот исклучително погоден за употреба. Понекогаш после ноќна забава и неколку коктели, чистотата на нашата кожа е последното нешто што ни е на ум. Но, сите производи од палетата со камилица, а особено овој путер, ќе го исчистат вашето лице лесно со само еден брз чекор и ќе го остават да се чувствува меко. Сега немаме оправдување! Затоа што знаете дека спиењето со шминка никогаш не било забавно. Путерот за чистење од камилица го спакувавме во 100% алуминиумска кутија што може да се рециклира, што овозможува секој пат кога се грижите за вашата убавина да покажете грижа и почит и кон планетата.

 • Доволно нежен за лица со чувствителна кожа кои носат контактни леќи
 • Со нежен, цветен мирис на камилица
 • Ја отстранува тврдокорната шминка, дури и водоотпорната
 • Кожата се чувствува нахранета, мека и свиленкаста
 • Веганска формула
 • Сертифициран од Веганското друштво
 • Дерматолошки тестирано
Исчисти

Начин на употреба

 1. Земете количество путер од камилица и нанесете го на сувата кожа на лицето, нежно масирајте ја.
 2. Доколку сакате, користете памучна козметичка подлога.
 3. Исплакнете го со топла вода и уживајте во чувството на свежа кожа на вашето лице.
 4. За најдобри резултати при чистење, користете крпа од муслин The Body Shop, претходно натопувајќи ја со топла вода.
 5. Бидејќи главната цел на маслото е да ја отстрани шминката, следете го вашето омилено средство за чистење за да го завршите чистењето на кожата на лицето од дневните нечистотии.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Camomile Sumptuous Cleansing Butter

Ethylhexyl Palmitate,Synthetic Wax, PEG-20 Glyceryl Triisostearate, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Caprylyl Glycol, Parfum (Fragrance),Tocopherol, Camellia Japonica Seed Oil, Benzyl Salicylate, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Linalool, Anthemis Nobilis Flower Oil, Citric Acid.

My Review for Camomile Sumptuous Cleansing Butter

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.