The Body Shop Macedonia

Avocado Body Butter

ЗА СУВА КОЖА

96-ЧАСОВНА ВЛАГА

ВЕГАН

Avocado Body Butter

ЗА СУВА КОЖА

96-ЧАСОВНА ВЛАГА

ВЕГАН

0/5
0 Мисли

Сакајте и негувајте ја сувата кожа како никогаш досега со нашиот Путер за Тело од Авокадо.

Направен со 96% природни состојки, вклучувајќи и масло од авокадо по потекло од Јужна Африка, рачно изработен Шеа путер на Заедницата за Фер Трговија од Гана и масло од орев на Заедницата за Фер Трговија од Перу, нашиот хидратантен путер за тело ја остава сувата кожа да се чувствува мека, мазна и негувана со 96 часови на хидратација. Дури и ви дава природен сјај.

Интензивно кремастиот путер за тело доаѓа со алуминиумско капаче и пакување кое може да се рециклира, направено од 100% рециклирана пластика, вклучувајќи и рециклирана пластика за Фер Трговија на Заедницата од Индија. Со секое галење на вашето сакано тело, ќе ја сакате и нашата планета.

Нанесете го нашиот нелеплив, немрсен хидратантен путер умерено или великодушно. Сериозно. Да се сакаш себеси никогаш не се чувствувало толку добро.

 • Идеален за сува кожа
 • Ја храни и заштитува кожата со 96 часовна хидратација
 • Свеж и кремаст мирис
 • Направен од 96% состојки од природно потекло
 • Сертифициран од Веганското друштво
 • Дерматолошки тестирано
 • Навлажнувачки путер за тело

Какао путер
Овој легендарен природен путер доаѓа од растението какао и се топи во кожата на телесна температура за да ја остави кадифено мазна.
Шеа Путер на Заедницата за Фер Трговија.
Шеа Путерот е најбогатиот и најкремастиот од природните путери кој им помага на нашите производи да се шират по вашата кожа давајќи ви љубов и нега.
Масло од авокадо
Хранлив подарок од природата. Нашиот е одржлив извор од Јужна Африка, што го прави добро за вашата кожа и планетата.

Исчисти

Начин на употреба

 1. Исушете ја кожата со крпа по пилинг и чистење.
 2. Извадете ја саканата количина путер и стопете го со раце, а потоа
 3. масирајте го во кожата умерено или великодушно.
 4. Нанесете дополнително на особено сувите области како што се колената, лактите и стапалата.
 5. Пред да се облекувате, почекајте неколку минути за да го впие кожата.
 6. Чувствувајте се негувано, мазно и меко.
 7. Сакајте и негувајте ја вашата кожа еднаш дневно.
 8. Откријте ја целата наша колекција за нега на тело од Авокадо.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Avocado Body Butter

Aqua/Water/Eau, Butyrospermum Parkii Butter/Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Theobroma Cacao Seed Butter/Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Butter, Stearyl Alcohol, Glycerin, Helianthus Annuus Seed Oil/Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Bertholletia Excelsa Seed Oil, Cetearyl Alcohol, Cetearyl Glucoside, Triethyl Citrate, Parfum/Fragrance, Persea Gratissima Oil/Persea Gratissima (Avocado) Oil, Dimethicone, Oryza Sativa Bran Wax/Oryza Sativa (Rice) Bran Wax, Phenoxyethanol, Sodium Stearoyl Glutamate, Caprylyl Glycol, Xanthan Gum, Tocopherol, Citric Acid, Caramel, CI 19140/Yellow 5, CI 42090/Blue 1.”

My Review for Avocado Body Butter

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.