The Body Shop Macedonia

Shea Butter 100% Природен

100% ШЕА ПУТЕР

ЗА СУВА КОЖА

ВЕГАНСКО

Shea Butter 100% Природен

100% ШЕА ПУТЕР

ЗА СУВА КОЖА

ВЕГАНСКО

0/5
0 Мисли

Нашиот безвременски шеа путер на Заедницата за фер трговија во својата најчиста форма е внимателно изматен за да се создаде кремаста текстура што се топи. Рачно е изработен од жени од Гана кои користеле шеа путер за да ја негуваат сувата кожа и коса со генерации. Овој хидратантен повеќенаменски путер може да се користи на телото, косата, лицето и усните, инспириран од традиционалните ритуали за убавина на жените од Гана.

  • Шеа путер, 100% природен
  • Направено од 192 шеа ореви
  • Кожата се чувствува обновена со хидратација.
  • Веднаш го ублажува и смирува чувството на сувост, чешање и влечење на сува и чувствителна кожа.
  • Кожата се чувствува нахранета, помека, еластична и мека
  • Сувата и многу сува коса изгледа нахранета и надополнета.
  • Усните се чувствуваат смирени
  • Надворешно пакување 100% може да се рециклира
  • Погоден за сува и чувствителна кожа и сува коса
  • Веган

Шеа Путер на Заедницата за фер трговија. Шеа путерот е најбогатиот и најкремастот од природните путери кој им помага на нашите производи да се шират по вашата кожа давајќи ви љубов и негување.

Исчисти
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Shea Butter 100% Природен

My Review for Shea Butter 100% Природен

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.