The Body Shop Macedonia

Ginger Scalp Serum

ЗА НЕГА НА СКАЛП

ОРИЕНТАЛЕН МИРИС

Ginger Scalp Serum

ЗА НЕГА НА СКАЛП

ОРИЕНТАЛЕН МИРИС

0/5
0 Мисли

Збогатен со есенцијално масло од ѓумбир, нашиот нов серум интензивно го храни и помага во ребалансот на вашиот скалп. Неколку капки се сè што е потребно за да се смири сувоста и чешањето, помагајќи да се исчисти првутот помеѓу миењето. Косата со волумен може да започне со здрав скалп.Користете го редовно со нашиот шампон против првут и балзам за нега на скалпот со ѓумбир за чувствителен, поздрав скалп и посилна, поздрава коса.

 • Интензивно го храни скалпот, така што изгледа и се чувствува поздраво.
 • Помага во балансирање на скалпот од вишокот масла и себум.
 • Го смирува сувиот, чувствителен и чешачки скалп помеѓу миењето.
 • Збогатен со етерично масло од ѓумбир од Шри Ланка, екстракти од бела врба и кора од бреза.
 • Немрсна формула која брзо се впива.
 • Дерматолошки тестирано.

Етерично масло од ѓумбир.

Маслото од корен од Zingiber Officinale за своите пријатели, познато е по своите прочистувачки својства и свежа арома.

Екстракт од кора од бреза.

Овој екстракт е извлечен од кората на дрвото Бреза.

Исчисти

Начин на употреба

 1. Измијте ја и исушете ја косата како што сакате.
 2. Со помош на чешел или прсти, разделете ја косата и нанесете капка или две серум директно на скалпот.
 3. Масирајте о скалпот и околните места додека не се апсорбира целосно.
 4. Повторете го целиот скалп, четири до шест делови треба да бидат доволни.
 5. За најдобри резултати, започнете со нашиот Ginger Anti-dandruff Shampoo и Ginger Scalp Care Conditioner и користете го три пати неделно помеѓу миењето.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Ginger Scalp Serum

Вода, пропанедиол, хидроксиетилцелулоза, полисорбат 20, глицерин, феноксиетанол, каприлил гликол, бутилен гликол, пентилен гликол, аргинин, млечна киселина, екстракт од врба/ кора од саликс алба, пантенол, натриум хијалуронат екстрактатилиум, Цитрал, еугенол, бензил алкохол, гераниол, аскорбил палмитат, натриум метабисулфит, калциум лактат.

My Review for Ginger Scalp Serum

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.