The Body Shop Macedonia

Ginger Scalp Care Conditioner

ЗА СУВ СКАЛП И СЛАБА КОСА

ВЕГАНСКО

ЕСЕНЦИЈАЛНО МАСЛО ОД ЃУМБИР

Ginger Scalp Care Conditioner

ЗА СУВ СКАЛП И СЛАБА КОСА

ВЕГАНСКО

ЕСЕНЦИЈАЛНО МАСЛО ОД ЃУМБИР

0/5
0 Мисли

Кажете му „збогум!“ на сувиот скалп и на слабата коса, а „здраво!“ на прамените кои се чувствуваат навистина мазни со нашиот најмоќен регенератор за скалп со ѓумбир.

Сега сертифициран од Веганското друштво и направен од 97% природни состојки, вклучувајќи есенцијално масло од ѓумбир, кора од бреза и органски екстракти од кора од бела врба на заедницата и алое вера од Мексико, нашиот регенератор помага во смирување на сувиот скалп и ја остава слабата коса да се чувствува посилна, помека и поеластична.*

Направен со вегански свилен протеин, користете го овој регенератор со мирис на ѓумбир како дел од вашата рутина со ѓумбир во 3 чекори за да помогнете во обновување на косата од внатре кон надвор и да оставите сувиот скалп да се чувствува хранет, посреќен и поздрав.*

Нашиот регенератор доаѓа и во шишиња направени со 100% рециклирана пластика, вклучително и рециклирана пластика на Заедницата за фер трговија собрана од улиците на Бенгалуру, Индија.

*Подобри резултати се постигнуваат кога се користи како комплетна рутина на шампон, регенератор и серум. Видливо ја обновува косата. ** Капачето не е направено од рециклирана пластика.

 • Регенератор за нега на скалпот
 • Совршен за сув скалп и слаба коса
 • Вашиот сув скалп се чувствува смирен*
 • Косата се чувствува посилна, помека и поотпорна*
 • Направен од 97% состојки од природно потекло
 • Сертифициран од Веганското друштво

Етерично масло од ѓумбир. Маслото од корен од Zingiber Officinale за неговите пријатели, овој материјал е познат по своите својства за чистење и пријатниот темен мирис.

Екстракт од кора од бреза. Овој екстракт го добивате од кората на брезите.

Исчисти

Начин на употреба

 1. Нанесете мала количина од регенераторот на влажна, чиста коса.
 2. Работете од корен до врв, масирајте го скалпот и косата додека не се целосно покриени.
 3. Исчешлајте ја косата со нашиот чешел за отплеткување.
 4. Оставете ја минута или две.
 5. Исплакнете темелно и проследете со нашиот серум за скалп со ѓумбир.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Ginger Scalp Care Conditioner

Аква/вода/вода, цетеарил алкохол, цетримониум хлорид, феноксиетанол, хидроксиетилцелулоза, пантенол, лецитин, пропилен гликол, екстракт од кора од саликс алба/ екстракт од кора од саликс алба (врба), сок од алое барбаденсис, сок од лист, Екстракт од кора од Betula Alba, масло од корен од Zingiber Officinale/ Масло од корен од Zingiber Officinale (ѓумбир), с.р.-пајак полипептид-1, цитронелол, цитрал, бензил алкохол, 1,2-хександиол, каприлил гликол.

My Review for Ginger Scalp Care Conditioner

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.