The Body Shop Macedonia

Ginger Hair & Scalp Scrub

ЗА СУВА КОСА И СКАЛП

ПРОТИВ ПРВУТ

ВЕГЕТАРИЈАНСКО

НЕГУВА И ОМЕКНУВА

Ginger Hair & Scalp Scrub

ЗА СУВА КОСА И СКАЛП

ПРОТИВ ПРВУТ

ВЕГЕТАРИЈАНСКО

НЕГУВА И ОМЕКНУВА

0/5
0 Мисли

Нашиот освежителен пилинг со ѓумбир за коса и скалп обезбедува нежен и оживувачки пилинг што го чекавте!

Направен со 90% природни состојки и збогатен со вегански свилен протеин, користете го еднаш неделно наместо шампонот против првут од ѓумбир за да го отстраните наталожувањето од вашата коса и да го измиете првутот. Работете го во богата пена и оставете ги ситно мелените лушпи од орев и кокос да ја завршат работата. Резултатот? Здрава, сјаен изглед и коса со свеж мирис. Плус, скалпот е смирен, нахранет и без првут. Прекрасна работа. Користете го со шампон од ѓумбир, регенератор и серум за скалпот за целосно обновување на вашата коса.* Овој гел пилинг доаѓа во амбалажа направена од 100% рециклирана пластика, вклучително и рециклирана пластика на Заедницата за фер трговија собрана од улиците на Бангалор, Индија, така што правите добро и себеси и на планетата. ** Дополнително, збогатено е со етерично масло за фер трговија на заедницата од корен од ѓумбир од Мадагаскар. Нашата соработка обезбедува стабилен приход за малите фарми и можност за обука за одржливи земјоделски практики.

*Резултатите се постигнуваат кога ќе се заврши целата рутина на користење на шампон, регенератор и серум. Видливо ја обновува косата. **Капачето не е направено од рециклирана пластика.

По првата употреба:

 • 96% од испитаниците потврдиле дека се работи за нежен пилинг
 • 92% од нив тврдат дека нивниот скалп е негуван и олеснет
 • 90% потврдиле дека пилингот е ефикасен во отстранувањето на првутот
 • 89% од испитаниците тврдат дека нивниот скалп изгледа поздрав

Тест периодот во кој учествувале 93 испитаници.

 • Пилинг за коса и скалп
 • Идеален за сува и чувствителна кожа
 • Скалпот е негуван и хидриран
 • Помага да се отстрани првутот
 • Направен од 90% состојки од природно потекло
 • Сертифициран од Веганското друштво
Исчисти

Начин на употреба

 1. Користете пилинг еднаш неделно со нашиот нов ѓумбир против првут секогаш кога сакате да ја третирате вашата коса.
 2. Проверете дали вашата коса е влажна.
 3. Извадете мала количина од производот и направете пилинг на скалпот.
 4. Масирајте нежно. (Затворете ги очите за целосно да се заживеете).
 5. Исплакнете темелно и та-да!
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Ginger Hair & Scalp Scrub

Аква/вода/вода, натриум лаурет сулфат, глицерин, прашок од школки Juglans Regia/Juglans Regia (орев) прашок од школки, кокамидопропил бетаин, Cocos Nucifera прашок од школки/Cocos Nucifera (кокос) лушпа во прав, Accos-2/Cap. 30 Вкрстен полимер на алкил акрилат, феноксиетанол, натриум хидроксид, бензил алкохол, каприлил гликол, пантенол, коко-глукозид, глицерил олеат, гума од багрем, сенегалска гума, ксантанска гума, пропилен гликол, натриум фералалат натриум, пропилен гликонат, псевдоалат , гуар хидроксипропилтримониум хлорид, парфем/мирис, хидролизиран растителен протеин, линалол, лимонска киселина, екстракт од кора од саликс алба/екстракт од кора од саликс алба (врба), лимонен, цитронелол, цитрал, еугенол, офенингинелиот Масло, гераниол, изопропил алкохол, екстракт од кора од бетула алба, натриум бензоат, токоферол, хидрогенизирани палмини глицериди цитрат.

My Review for Ginger Hair & Scalp Scrub

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.