The Body Shop Macedonia

Facial Mask Brush

Facial Mask Brush

0/5
0 Мисли

Нашата четка за маска на лице има долги влакна, кои создаваат агол за да се обезбеди рамномерно нанесување низ лицето, а косиот врв овозможува нанесување во сите ќошиња и пукнатини на лицето.

  • Рачката е изработена од FSC (Forest Stewardship Council) сертифицирано руско дрво од бреза.
  • Влакната се 100% синтетички, што значи дека ниту едно животно не е повредено/експлоатирано за нивно производство!
  • Четката овозможува чисто нанесување на маската без да ги оставите вашите скапоцени производи да одат во отпад
  • Совршено се комбинира со нашите експертски маски за лице.
Исчисти

Начин на употреба

  1. Со шпатула извадете ја маската од пакувањето.
  2. Користете ја четката за да го нанесете производот на лицето, вратот и деколтето по желба; Избегнувајте го пределот околу очите кога ги нанесувате маските.
  3. Чистете ја четката по секоја употреба со топла вода; Можете да ја исчистите четката со Skin Clearing Facial Wash за подобро чистење.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Facial Mask Brush

My Review for Facial Mask Brush

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.