The Body Shop Macedonia

Full Ylang Ylang Eau de Parfum

УНИСЕКС

ЗАЧИНЕТ, ЦВЕТЕН МИРИС

ВЕГАНСКИ СЕРТИФИЦИРАН

Full Ylang Ylang Eau de Parfum

УНИСЕКС

ЗАЧИНЕТ, ЦВЕТЕН МИРИС

ВЕГАНСКИ СЕРТИФИЦИРАН

0/5
0 Мисли

FULL YLANG YLANG Eau de Parfum е зачинет, цветен мирис од нашата нова колекција. Оваа нова унисекс линија е инспирирана од целиот цвет, вклучувајќи и машките и женските елементи. Нашата скапоцена колекција ги комбинира нотите на нежните ливчиња од цветот, зелените листови, дрвенестите стебла, сочните плодови и слатката смола, за да ви понуди мириси кои ќе ви помогнат да ги осознаете сите ваши уникатни карактеристики и чувства.

Во овој парфем, нежните ливчиња се претставени со цветното есенцијално масло од иланг иланг, кое се меша со црн бибер кој е симбол за зачинетиот мирис на гранките на растението и слатката кремаста ванила која ги симболизира кадифените лисја. Нашето природно есенцијално масло од иланг иланг се добива со екстракција од рачно набрани цветови од Мадагаскар. Изработен со 90% природни состојки, обој мирис е сертифициран од The Vegan Society.

Достапен во пакување изработено од рециклирано стакло, со капаче дизајнирано да биде повеќе одржливо, направено од природно обновливо дрво и плута. Кога ќе ги распрснете и последните капки, шишенцето може повторно да се рециклира. *

  • Долготраен парфем
  • Зачинет, цветен мирис
  • Ноти на иланг-иланг, црн бибер и ванила
  • Изработен со природно иланг-иланг есенцијално масло, добиено од цветови набрани во Мадагаскар
Исчисти
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Full Ylang Ylang Eau de Parfum

Alcohol Denat. (69.4%), Aqua/Water/Eau, Parfum/Fragrance, Benzyl Alcohol, Linalool, Citronellol, Geraniol, Isoeugenol, Limonene, Eugenol, Coumarin, Citral, Farnesol.

My Review for Full Ylang Ylang Eau de Parfum

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.