The Body Shop Macedonia

Full Rose Eau de Parfum

УНИСЕКС

СВЕЖ АРОМАТИЧЕН ЦВЕТЕН МИРИС

ВЕГАНСКО

Full Rose Eau de Parfum

УНИСЕКС

СВЕЖ АРОМАТИЧЕН ЦВЕТЕН МИРИС

ВЕГАНСКО

0/5
0 Мисли

FULL ROSE Eau de Parfum е свеж, ароматичен мирис во нашата нова колекција. Оваа нова унисекс линија е инспирирана од целиот цвет, вклучувајќи ги машките и женските елементи. Колекцијата комбинира ноти на нежни ливчиња од цветот, зелени листови, дрвенести стебла, сочни плодови и слатка смола, за да создаде мириси кои ќе ви помогнат да ги осознаете сите вашите уникатни карактеристики и чувства.

Замислете го мирисот на свежа расцутена роза во росно утро и го добвате нашиот Full Rose парфем. Екстрактот од розата го претставува слаткиот мирис на ливчињата, листот од гераниум ги истакнува свежите зелени листови на стеблото, додека зачинетиот, ароматичен кардамон ги симболизира трнчињата. Со текот а времето ќе забележите како мирисот се развива, откривајќи ја секоја уникатна карактеристика, една по една.

Изработен со 90% состојки од природно потекло, сертифициран од The Vegan Society.

Овој парфем доаѓа во амбалажа направена од рециклирано стакло, со капак дизајниран да биде поодржлива, направен од природно обновливо дрво и плута. И кога ќе ја потрошите и последната капка, амбалажата може повторно да се рециклира.*

  • Трајен парфем
  • Свеж, ароматичен, цветен мирис
  • Екстракт од роза, гераниумов лист и кардамом
  • Изработен со природнен екстракт од рози рачно набрани во Франција
  • Изработен со 90% состојки од природно потекло
  • Сертифициран од The Vegan Society
Исчисти
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Full Rose Eau de Parfum

Alcohol Denat. (69.9%), Aqua/Water/Eau, Parfum/Fragrance, Limonene, Geraniol, Citronellol, Linalool, Coumarin, Alpha-Isomethyl Ionone, Citral.

My Review for Full Rose Eau de Parfum

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.