The Body Shop Macedonia

Full Orange Blossom Eau de Parfum

СВЕЖ ЦИТРУСЕН МИРИС

ВЕГАНСКИ СЕРТИФИЦИРАН

УНИСЕКС

Full Orange Blossom Eau de Parfum

СВЕЖ ЦИТРУСЕН МИРИС

ВЕГАНСКИ СЕРТИФИЦИРАН

УНИСЕКС

0/5
0 Мисли

FULL ORANGE BLOSSOM е свеж, цитрусен мирис од нашата нова колекција. Оваа нова унисекс линија е инспирирана од целиот цвет, вклучувајќи ги и машките и женските елементи. Нашата скапоцена колекција комбинира ноти на нежни ливчиња на цветот, зелени листови, дрвенести стебла, сочни плодови и слатка смола, за да создаде мириси кои ви помагаат да ги осознаете сите ваши уникатни карактеристики и емоции.

Во срцето на овој парфем е нашата скапоцена апсолутна мирисна нота на цвет од портокал, добиена од рачно набрани цветови од дрво од портокал во Нилската област на Египет. Овој природен екстракт ги претставува ароматичните ливчиња, додека свежата бергамот мирисна нота ја претставува сочноста на плодовите. Оваа комбинација е искомбинирана со дрвенестиот мирис на ветивер, кој ја симболизира свежината на зелените листови. Со текот на времето, ќе забележите како мирисот еволуира, нежно откривајќи ги една по една секоја од уникатните карактеристики.

Овој парфем е направен со 91% состојки од природен потекло и исто така е сертифициран од The Vegan Society.

Достапен во шишенце направено од рециклирано стакло, со капаче дизајнирано да биде повеќе одржливо, направено од природно обновливо дрво и плута. А кога ќе ја потрошите и последната капка, шишенцето може одново да се рециклира.

  • Долготраен парфем
  • Свеж, цитрусен, цветен мирис
  • Ноти на бергамот, портокалов цвет, нероли и ветивер
  • Направен со природен екстракт од портокалов цвет

Мирис на бергамот

Обожавателите на чај можеби ќе забележат дека оваа нота на мирис има карактеристичен мирис на чај, кој е свеж, елегантен и ароматичен.

Исчисти
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Full Orange Blossom Eau de Parfum

My Review for Full Orange Blossom Eau de Parfum

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.