The Body Shop Macedonia

Freestyle Multi-Tasking Colour

МУЛТИ-ФУНКЦИОНАЛНИ ПИГМЕНТИ

Freestyle Multi-Tasking Colour

МУЛТИ-ФУНКЦИОНАЛНИ ПИГМЕНТИ

0/5
0 Мисли

Дали ви здодеа од истата стара рутина за шминкање? Фрлете ја книгата со правила и бидете слободни во вашата креативност со нашите нови Freestyle Colour пигменти. Во хидратантна боја која може да се надградува, овој повеќенаменски пигмент им дава на усните, образите и очите разиграни нијанси со мешавина од мат или светкави завршетоци. Со органско девствено кокосово масло од Заедницата за фер трговија од Самоа, нашата формула е наполнета од 90% природни состојки и е нежна кон кожата, оставајќи ги и кожата и усните да се чувствуваат хидрирани и меки.

Оваа нелеплива формула беспрекорно се вклопува во секој ваш изглед. Твоја шминка, твои правила. Лесно намачкајте ја кожата за да добиете сенка со природен изглед или пак нанесете малку повеќе за волшебен, драматичен изглед. Во The Body Shop секогаш се трудиме да бидеме колку што можеме инклузивни. Ги следевме и ги тестиравме нашите Freestyle пигменти на 200 луѓе од различен пол и возрасни групи, и со различни тонови и типови на кожа, за да се осигураме дека производот работи подеднакво добро за секого.

По 1 употреба:

 • 83% од клиентите потврдија дека производот се чувствува лесен и удобен за носење на кожата и усните
 • 77% се согласија дека нашите пигменти не се сушат на усните, давајќи им хидратантно, но нелепливо чувство.

Нашите пигменти сега се достапни во рециклирачка* алуминиумска амбалажа направена од 95% PCR алуминиум и пластично капаче исто така може да се рециклира*. Ве молиме рециклирајте ги одделно. Алуминиумските амбалажи може лесно да се изгребат кога се ракуваат.

* Каде што дозволуваат локалните капацитети.

 • Достапен во 10 нијанси, мат или светкава завршница
 • Погоден за усни, образи и очи
 • Интензитет на светла боја што лесно може да се надгради
 • Збогатен со органско девствено кокосово масло од Заедницата за фер трговија
 • Направен со 90% состојки од природно потекло
 • Сертифициран од Веганското друштво
 • Погоден за чувствителна кожа
 • Дерматолошки тестиран
 • Пакување кое може да се рециклира*
Исчисти

Начин на употреба

 1. Усни: Намачкајте ги усните со прстите и одредете го интензитетот по желба. Формулата се суши до мек удобен мат финиш.
 2. Образи: Нанесете со прсти или четка. Формулата без напор се вклопува во кожата за здрав сјај без да го уништи остатокот од вашата шминка.
 3. Очи: Создадете кадифен изглед со сенки за очи што може да се измешаат со врвовите на прстите за нежна или интензивна боја. Формулата е нелеплива и лесна.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Freestyle Multi-Tasking Colour

Коко-каприлат/капрат, мика, каолин, C13-15 алкан, димер дилинолејл димер дилинолеат, канделила цера/еуфорбија церифера (канделила) восок/цире де канделила, силициум диоксид, масло од кокос нуцифера/масло од кокос нуцифера Simmondsia Chinensis Seed Oil/Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Synthetic Fluorphlogopite, Hydrogenated Castor Oil, Pentaerythrityl Tetraisostearate, Disteardimonium Hectorite, Calcium Titanium Borosilicate, Alumina, Phenoxyethanol, Barium Sulfate, CaprylylGlycol, Alcohol, Aluminum Hydroxide, Ethylhexylglycerin, Tetrasodium Pyrophosphate, Aluminum Бензоат, калај оксид, токоферол [+/-CI 15850/Црвено 6, CI 77891/Титаниум диоксид, CI 77491/Железни оксиди, CI 15850/Црвено 7 Езеро, CI 77492/Железни оксиди 7749 CI, Жолто 5 езеро, CI 42090/Сино 1 езеро, CI 45410/Црвено 28 езеро]

My Review for Freestyle Multi-Tasking Colour

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.