The Body Shop Macedonia

Frame It Brow Pomade

ЗГУСНУВА ИЗГЛЕД НА ВЕЃИТЕ

ДОЛГОТРАЈНО

ОТПОРНО НА ВЛАГА И ПОТ

Frame It Brow Pomade

ЗГУСНУВА ИЗГЛЕД НА ВЕЃИТЕ

ДОЛГОТРАЈНО

ОТПОРНО НА ВЛАГА И ПОТ

0/5
0 Мисли

Frame It Brow Pomade е совршена опција за обликување на веѓите во текот на целиот ден. Изберете ја вашата нијанса и дајте им на вашите веѓи изглед и густина што ја посакувате. Можете да ги боите, згуснете и обликувате, а формулата гарантира целодневна употреба без несакано згрутчување или лупење. Удобниот, флексибилен и мек апликатор овозможува лесно нанесување, за постигнување природен изглед со мат финиш.

Frame It Brow Pomade е збогатена со органско кокосово масло произведено во рамките на програмата на Заедницата за фер трговија во Самоа, Француска Полинезија. Неговата текстура е лесна, кремаста и нелеплива, и дава совршени резултати.

Ја тестиравме Frame It Brow Pomade на 212 луѓе од различен пол, возрасни групи, тонови и типови на кожа  за да се осигураме дека производот работи добро за секого. По првата апликација:

83% се согласуваат дека Frame It дава удобно и мазно чувство на нивните веѓи, давајќи природен изглед.

81% од испитаниците потврдиле дека нивните влакна на веѓите изгледаат значително подебели по едно нанесување.

86% мислат дека производот брзо се суши без стврднување или топење.

Frame It Brow Pomade доаѓа во стаклено шише кое може да се рециклира* со алуминиумско капаче и четка со дрвен врв.*  Ве молиме отстранете ја етикетата пред рециклирање. Капачето/стапчето не може да се рециклира поради комбинацијата на материјали.

 • Достапен во три природни нијанси и една неутрална
 • Лесна, кремаста формула која ги прави веѓите видно погусти
 • Отпорно на пот и влага, со долготраен ефект
 • Збогатена со органско кокосово масло произведено во рамките на програмата на Заедницата за фер трговија во Самоа, Француска Полинезија
 • Направена од 95% состојки од природно потекло
 • Сертифициран од Веганското друштво
 • Погодена за чувствителна кожа и очи
 • Стаклено шише кое може да се рециклира*
Исчисти

Начин на употреба

 1. Изберете ја саканата боја.
 2. Апликаторот со четка е лесен за употреба и овозможува прецизно нанесување
 3. Почнете да нанесувате помада од најдебелиот дел на веѓите, четкајќи во насока на раст на влакната. Продолжете со четкање до средината и крајот на веѓите.
 4. Обликувајте и пополнете ги веѓите со само неколку потези.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Frame It Brow Pomade

Aqua/Вода/Eau, Copernicia Cerifera Cera/Copernicia Cerifera (Carnauba) восок/Cire de Carnauba, Helianthus Annuus восок од семе/Helianthus Annuus (сончоглед) восок од семе, багрем сенегалска гума, стеаринска киселина, проротапалелеиол, Несапонифицирано масло од Европа/несапонифицирано масло од олеа Европа (маслиново), масло од кокос нуцифера/масло од кокос нуцифера (кокосово), феноксиетанол, етилхексилглицерин, натриум хидроксид, ксантан гума, ристикцид Киселина, олеинска киселина [+/-CI 77499/железни оксиди, CI 77492/железни оксиди, CI 77491/железни оксиди, CI 77891/титаниум диоксид].

My Review for Frame It Brow Pomade

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.