The Body Shop Macedonia

Seaweed Pore-Cleansing Exfoliator

ЗА КОМБИНИРАНА/МАСНА КОЖА

Seaweed Pore-Cleansing Exfoliator

ЗА КОМБИНИРАНА/МАСНА КОЖА

0/5
0 Мисли

Нашиот Пилинг за Чистење Пори од Морски Алги ѝ дава на кожата потребната, нежна ексфолијација која помага да се измијат досадните, мртви клетки на кожата, оставајќи ја кожата да изгледа посветла. Нашиот пилинг е збогатен со зрна јојоба, меки пилинзи за мала кожа направени од биоразградлив природен восок. Тие се вредни без да бидат груби за вашата кожа и ќе помогнат да се отстрани тврдоглавата нечистотија и нечистотија за чувство на длабока чистота.

Нашиот најпродаван пилинг за лице со алги обожава комбинирана или мрсна кожа, оставајќи ја кожата освежувачка чиста додека се ослободува од вишокот маснотии или грубите дамки. Овој пилинг за лице е исто така исполнет со алги богати со минерали од студените води на Западен Корк, Ирска. Зошто? Затоа што мајката природа најдобро знае. Ексфолијаторот за морски алги од The Body Shop е збогатен со добрите состојки кои се наоѓаат во морските алги: витамин Ц, витамин Б12, калиум, железо и многу повеќе. Пилинг со остатоци и гребнатини од алги. 

  • Совршен за комбинирана или мрсна кожа. 
  • Исполнет со минерали богати со алги.
  •  Нежен пилинг со помош на зрна јојоба и камен од маслинка. Ја чисти и освежува кожата. 
  • За комбинирана и мрсна кожа.

Овој продукт е моментално без залиха и недостапен.

Начин на употреба

  1. Стиснете мала количина во рацете и нежно масирајте на влажното лице.
  2. Исплакнете, исушете и измазнете некој од нашиот гел за контрола на маслото од алги за малку хидратација.
  3. Сунѓер за Чистење на Лице, 3 парчиња
  4. Што прави за вас?
  5. Сунѓери за чистење лице, погодени за секојдневна употреба.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Seaweed Pore-Cleansing Exfoliator

Аква/вода (растворувач), натриум лаурет сулфат (сурфактант), прашок од семе Olea Europaea/Олеа Европа (маслиново) прашок од семе (абразив), кополимер со акрилати (стабилизатор), лаурил бетаин (површински актант), глицерин (хидроџоект) (Емолиент), пентилен гликол (растворувач), фенитил алкохол (состојка на мирис), глицерил каприлат (средство за кондиционирање на кожата), парфем/мирис (состојка на мирис), пропилен гликол (навлажнувач), натриум хидроксид (рН цилиндаф) Природен додаток), екстракт Fucus Vesiculosus (средство за уредување на кожата), натриум хлорид (средство за контрола на вискозноста), динатриум EDTA (хелатен агенс), линалол (состојка на мирис), бутилфенил метилпропион (состојка на мирис), бензил салицилат (состојка на мирис), фрагрн (Регулатор на pH).

My Review for Seaweed Pore-Cleansing Exfoliator

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.