The Body Shop Macedonia

Edelweiss Smoothing Day Cream

ЗА ПОНЕЖЕН ИЗГЛЕД НА КОЖАТА

ПОМАГА ДА СЕ ЗАЧУВА КОЖНАТА ПРИРОДНА БАРИЕРА НА ВЛАЖНОСТА

ВЕГАНСКО

ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА

Edelweiss Smoothing Day Cream

ЗА ПОНЕЖЕН ИЗГЛЕД НА КОЖАТА

ПОМАГА ДА СЕ ЗАЧУВА КОЖНАТА ПРИРОДНА БАРИЕРА НА ВЛАЖНОСТА

ВЕГАНСКО

ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА

0/5
0 Мисли

Ново! Доколку бевте обожавател на нашата најпродавана крема Drops of Youth™, имаме одлични вести, штотуку стана уште подобра!

Направена со 96% природни состојки, потребна е само мала количина од нашиот нов дневен крем за измазнување на Edelweiss за да ја одржите вашата кожа хидрирана 48 часа, а фините линии мазни – потврдија 113 жени кои ја пробаа (и засакаа!) нашата нова крема во индивидуалниот тест период.

Со лесна, воздушеста текстура, оваа нелеплива дневна крема брзо се апсорбира и одговара за сите типови на кожа, дури и чувствителна. Ја намалува видливоста на знаците на замор, давајќи и на кожата сјај и свеж изглед.

Еве го најдобриот дел: секоја тегла содржи двојна концентрација на листови од edelweiss, која е природно (и уникатно) збогатена со киселини познати по нивните антиоксидантни својства. И уште нешто, малото цветче  edelweiss е толку отпорно и цврсто што неговиот екстракт има 5 пати поголема антиоксидантна моќ од витаминот Е. Неверојатно, нели? Нашата веганска крема е збогатена и со хијалуронска киселина, која и помага на кожата да ја одржи природната влажност. Всушност, екстрактот од малото растение edelweiss има 43% поголема антиоксидантна моќ од ретинолот.** Навистина извонредно, нели? 

Има и уште едно изненадување – нашата амбалажа, која може да се рециклира сега е направена од 100% рециклирано стакло. Има ли нешто што може да не ви се допадне?

Земете мала количина и нанесете на лицето, наутро и навечер. Уживајте во хидрирана кожа, со свиленкаста мекост.  

 • Дневна крема за сите типови на кожа
 • Погоден за сите типови на кожа, вклучително и чувствителна
 • Ја освежува кожата и ги храни фините линии
 • Ја одржува природната влажност на кожата
 • Направено со 97% состојки од природно потекло
 • Сега збогатен со двојна концентрација на листови од edelweiss
 • Сертифициран од Веганското друштво
 • Дерматолошки тестирано

Edelweiss

Kjo bimë speciale është e mahnitshme dhe e famshme për qëndrueshmërinë dhe fuqinë e saj për të mbrojtur dhe riparuar veten. Do ta gjeni në linjën tonë Edelweiss.

Исчисти

Начин на употреба

 1. Најпрво добро исчистете го лицето со нашиот концентрат за чистење Edelweiss. Откако ќе ја измиете шминката и ќе ги извадите сите нечистотии од лицето, значи дека сте го подготвите теренот за ефективно делување на кремот.
 2. Земете сосема мала количината од кремата и масирајте на исчистената кожа, секое утро и вечер.
 3. Оставете да се впие неколку секунди.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Edelweiss Smoothing Day Cream

Aqua/Water/Eau, Glycerin, Alcohol Denat., Hydrogenated Ethylhexyl Olivate, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Heptyl Undecylenate, Limnanthes Alba Seed Oil/Limnanthes Alba (Meadowfoam) Seed Oil, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Hydrogenated Olive Oil Unsaponifiables, Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol, Cetyl Alcohol, Sodium Hydroxide, Salicylic Acid, Polyglyceryl-3 Distearate, Caffeine, Tocopherol, Parfum/Fragrance, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Sodium Gluconate, Adenosine, Leontopodium Alpinum Flower/Leaf Extract, Linalool, Citronellol, Moringa Oleifera Seed Oil, Glyceryl Stearate Citrate, Citric Acid, Limonene, Benzyl Alcohol, Leontopodium Alpinum Callus Culture Extract, Xanthan Gum.

My Review for Edelweiss Smoothing Day Cream

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.