The Body Shop Macedonia

Edelweiss Serum Concentrate Sheet Mask

ЗА ПОЗДРАВ ИЗГЛЕД НА КОЖАТА

ПОМАГА ВО ХИДРАТАЦИЈАТА И ОСВЕЖУВАЊЕТО

Edelweiss Serum Concentrate Sheet Mask

ЗА ПОЗДРАВ ИЗГЛЕД НА КОЖАТА

ПОМАГА ВО ХИДРАТАЦИЈАТА И ОСВЕЖУВАЊЕТО

0/5
0 Мисли

Направена со 99% природни состојки, нашата нова маска со концентрат од серумот на Edelweiss ја храни вашата кожа и и дава здрав сјај за само 15 минути – потврдено од 115 жени кои ја пробаа (и ја засакаа!)

Одвиткајте и нанесете ја маската на исчистена кожа. По една употреба, вашата кожа е 83,3% похидрирана, посвежа, помазна и поеластична со поздрав изглед.

Секој лист е збогатен со 2/3 од серумскиот концентрат на Edelweiss кој е составен дел од секое шише Edelweiss дневниот серум – подгответе се да и дадете на вашата кожа сериозна љубов и доза на хидратација.

Сега ја збогативме секоја маска со двојно поголема концентрација Edelweiss, кој е природно збогатен со леонтоподска киселина позната по своите антиоксидантни својства. Уште повеќе, малото цветче на Edelweiss е толку еластично и силно што неговиот екстракт има 43% повеќе антиоксидантна моќ од ретинолот. Неверојатно, нели? Исто така, го збогативме нашиот вегански серум со пептиди од природно потекло добиени од ориз и познати по тоа што ја одржуваат природната влажност на кожата.

Има уште едно изненадување – нашата маска е направена од влакна од растително потекло. Зарем тоа не е прекрасно?

Користете ја маската 2 пати неделно на чиста кожа, кога ќе почувствувате дека имате потреба од засилена хидратација. Продолжете ја рутината со Edelweiss Daily Serum Concentrate за да создадете моќно дуо кое гарантира освежување, ги измазнува вашите фини линии и го прави вашиот тен посјаен.

 • Маска за лице
 • Погодна за сите типови на кожа, вклучително и чувствителна
 • Ја прави кожата свежа, мазна и еластична
 • Ја хидрира кожата
 • Направено со 99% природни состојки
 • Сега збогатена со двојна концентрација на Edelweiss
 • Вегански сертифицирана
 • Дерматолошки тестирана
Исчисти

Начин на употреба

 1. Најпрво добро исчистете го лицето со нашиот концентрат за чистење Edelweiss. Ќе ја отстраните целата нечистотија и шминка, а со тоа ќе ја подготвите кожата за ефективно дејство на маската.
 2. Одвиткајте и ставете ја на лицето, почнувајќи од челото.
 3. Оставете ја да делува 15 минути.
 4. Извадете ја од лицето и измасирајте ја преостанатата течност.
 5. Продолжете со негата со Edelweiss Daily Serum Concentrate.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Edelweiss Serum Concentrate Sheet Mask

Aqua/Water/Eau, Glycerin, Propanediol, Alcohol Denat., Sodium Hyaluronate, Benzyl Alcohol, Salicylic Acid, Fagus Sylvatica Bud Extract, Sodium Hydroxide, Adenosine, Leontopodium Alpinum Flower/Leaf Extract, Parfum/Fragrance, Linalool, Moringa Oleifera Seed Oil, Citronellol, Malva Sylvestris Flower/Leaf/Stem Extract, Pentylene Glycol, Hydrolyzed Rice Protein, Buddleja Officinalis Flower Extract, Benzoic Acid, Citric Acid, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Sorbic Acid, Limonene, Leontopodium Alpinum Callus Culture Extract, Xanthan Gum.

My Review for Edelweiss Serum Concentrate Sheet Mask

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.