The Body Shop Macedonia

Edelweiss Liquid Peel

ГЕЛ ПИЛИНГ ЗА ЛИЦЕ

ОТСТРАНУВА НЕЧИСТОТИИ

ПРЕТХОДНО DROPS OF YOUTH

Edelweiss Liquid Peel

ГЕЛ ПИЛИНГ ЗА ЛИЦЕ

ОТСТРАНУВА НЕЧИСТОТИИ

ПРЕТХОДНО DROPS OF YOUTH

0/5
0 Мисли

Ви се допаѓаше нашиот течен пилинг Drops of Youth™? Па, тој сега стана уште подобар.

Направен со 95% природни состојки, потребни се само неколку истиснувања од нашиот нов течен пилинг Edelweiss за да се направи добра ексфолијација на кожата и да се добие ефект на мекост и нежност – (потврдија 117 жени кои го пробаа (и засакаа!) нашиот нов пилинг во индивидуален тест период).

Текстурата за пилинг со гел нежно ги третира нечистотиите, загадувачите и мртвите клетки на кожата за да ја остави кожата да изгледа свежа и блескава. Дали споменавме дека е погодна и за чувствителна кожа?

Но, тоа не е се… Сега секое шише го збогативме со двојна концентрација еделвајс, која природно е зајакната со леонтоподска киселина позната по своите антиоксидантни својства. Уште повеќе, малото цветче еделвајс е толку еластично и моќно што неговиот екстракт има 5 пати поголема антиоксидантна моќ од ретинолот. Неверојатно, нели?

Има уште едно изненадување – нашето пакување сега е направено од 100% рециклирано стакло.

Стиснете ја пумпата неколку пати и нанесете на сува кожа 2-3 пати неделно и ќе уживате во свежа кожа, со здрав сјај за навистина кратко време!

 

 • Течен пилинг
 • Ги отстранува нечистотиите и мртвите клетки на кожата
 • Погоден за сите типови на кожа, вклучително и чувствителна
 • Кожата изгледа здрава, свежа и сјајна
 • Направен со 95% состојки од природно потекло
 • Сега збогатен со двојна концентрација на еделвајс
 • Сертифициран од Веганското друштво
 • Дерматолошки тестирано
Исчисти

Начин на употреба

  1. Најпрво добро исчистете го лицето со нашиот концентрат за чистење Edelweiss. Ќе ја отстраните целата таа нечистотија и шминка, со што ќе го подготвите теренот за ефективно дејство на течниот пилинг.
  2. Нанесете го пилингот на сува кожа и гледајте како полека се трансформира од текстура на гел во форма на лупење.
  3. Исплакнете го и отстранете ги сите нечистотии и мртви клетки од кожата.
  4. Масирајте неколку капки од нашиот дневен серум Edelweiss на свежа кожа по пилингот.
  5. Оставете да се впие неколку секунди пред да ја надополните хидратацијата со дневниот хидратантен крем Edelweiss или дневен крем за интензивна хидратација Edelweiss.
  6. Користете 2-3 пати неделно за свежа, негувана и сјајна кожа.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Edelweiss Liquid Peel

Aqua/Water/Eau, Glycerin, Alcohol Denat., Carbomer, Palmitamidopropyltrimonium Chloride, Propylene Glycol, Polyglyceryl-4 Caprate, Polyglyceryl-6 Caprylate, Parfum/Fragrance, Citric Acid, Linalool, Citronellol, Leontopodium Alpinum Flower/Leaf Extract, Moringa Oleifera Seed Oil, Benzyl Alcohol, Leontopodium Alpinum Callus Culture Extract, Sodium Hyaluronate, Xanthan Gum.

My Review for Edelweiss Liquid Peel

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.