The Body Shop Macedonia

Edelweiss Intense Smoothing Day Cream

ЈА ПРАВИ КОЖАТА ИЗДРЖЛИВА И ЗАШТИТЕНА

ПОГОЛЕМА АНТИОКСИДАНТНА МОЌ ОД ВИТАМИНОТ Е

ХИДРАТАЦИЈА ДО 48 ЧАСА

Edelweiss Intense Smoothing Day Cream

ЈА ПРАВИ КОЖАТА ИЗДРЖЛИВА И ЗАШТИТЕНА

ПОГОЛЕМА АНТИОКСИДАНТНА МОЌ ОД ВИТАМИНОТ Е

ХИДРАТАЦИЈА ДО 48 ЧАСА

0/5
0 Мисли

Обезбедете ѝ длабинска нега на вашата кожа со нашиот нов дневен крем на Edelweiss Intense Smoothing Day Cream– одличен за хидратација. 

Направен со 97% природни состојки, потребна е само мала количина од нашиот нов дневен крем за интензивно измазнување на Edelweiss за да вашата кожа се чувствува негувана, свежа, зајакната и хидрирана.

Интензивно богат и хранлив крем, лесна, немасна формула со свиленкаста текстура се впива во кожата веднаш и ја штити од загадувања. Конечниот резултат – длабоко нахранета кожа, фина и исклучително мека текстура.

Ова високо хранливо задоволство содржи листови од Edelweiss, кои се природно (и уникатно) збогатено со киселини познати по нивните антиоксидантни својства. Исто така, малото цветче на Edelweiss е толку издржливо и моќно што неговиот екстракт има 5 пати поголема антиоксидантна моќ од витаминот Е. Неверојатно, нели? Го збогативме нашиот вегански крем и со пептиди од природно потекло кои потекнуваат од ориз и се познати по одржувањето на природната влажност на кожата.

Еве уште едно изненадување – нашето шише кое може да се рециклира, сега е направено од 100% рециклирано стакло. Можете ли да не го сакате?

Земете мала количина и нанесете на лицето, наутро и навечер. Уживајте во хидрирана кожа, со свиленкаста мекост.

 • Интензивно богат дневен крем
 • Погоден за сите типови на кожа, вклучително и чувствителна
 • Кожата е  нахранета и силна
 • Кожата е исклучително мека
 • Ја одржува природната влажност на кожата 
 • Ја штити кожата од загадувања
 • Направено од 97% состојки од природно потекло
 • Збогатен со листови од Edelweiss
 • Сертифициран од Веганското друштво
 • Дерматолошки тестирано
Исчисти

Начин на употреба

 1. Најпрво добро исчистете го лицето со нашиот концентрат за чистење Edelweiss. Откако ќе ја измиете шминката и ќе ги извадите сите нечистотии од лицето, значи дека сте го подготвите теренот за ефективно делување на кремот.
 2. Земете сосема мала количината од кремата и масирајте на исчистената кожа, секое утро и вечер.
 3. Оставете да се впие неколку секунди.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Edelweiss Intense Smoothing Day Cream

Aqua/Water/Eau, Glycerin, Coco-Caprylate/Caprate, Caprylic/Capric Triglyceride, Butyrospermum Parkii Butter/Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Octyldodecanol, Cetyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Tapioca Starch, Helianthus Annuus Seed Oil/Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Sorbitan Stearate, Ethyl Oleate, Phenoxyethanol, Squalane, Ethyl Stearate, Caprylyl Glycol, Carbomer, Ethylhexylglycerin, Sodium Gluconate, Sclerotium Gum, Xanthan Gum, Parfum/Fragrance, Butyrospermum Parkii Butter Unsaponifiables/Butyrospermum Parkii (Shea) Butter Unsaponifiables, Ethyl Linoleate, Sodium Hyaluronate, Sodium Hydroxide, Tocopherol, Ethyl Palmitate, Linalool, Adenosine, Leontopodium Alpinum Flower/Leaf Extract, Citronellol, Moringa Oleifera Seed Oil, Pentylene Glycol, Hydrolyzed Rice Protein, Limonene, Benzyl Alcohol, Citric Acid, Leontopodium Alpinum Callus Culture Extract.

My Review for Edelweiss Intense Smoothing Day Cream

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.