The Body Shop Macedonia

Edelweiss Eye Concentrate

ГИ ПОПОЛНУВА ФИНИТЕ ЛИНИИ ОКОЛУ ОЧИТЕ

ЗА СИТЕ ТИПОВИ КОЖА

СООДВЕТНО ЗА ЧУВСТВИТЕЛНА КОЖА

ВЕГАНСКО

Edelweiss Eye Concentrate

ГИ ПОПОЛНУВА ФИНИТЕ ЛИНИИ ОКОЛУ ОЧИТЕ

ЗА СИТЕ ТИПОВИ КОЖА

СООДВЕТНО ЗА ЧУВСТВИТЕЛНА КОЖА

ВЕГАНСКО

0/5
0 Мисли

Ревитализирајте ја кожата околу очите со нашиот нов серум за очи Edelweiss! До неодамна познат како Drops of Youth™, но псст- сега е уште подобар!

Направен со 96% природни состојки, потребни се само неколку капки од овој ревитализирачки серум за да ги одржи фините линии околу очите мазни, цврсти и хидрирани 24 часа – само прашајте ги 103-те жени кои го пробаа (и го засакаа!) нашиот нов серум во индивидуален тест период.**

Ве интересира што го прави нашиот нов серум толку посебен? Сега додадовме двојна концентрација на листови од edelweiss, која е природно (и уникатно) збогатена со своите киселини познати по нивните антиоксидантни својства. Исто така, цветчето edelweiss е толку еластично и издржливо што неговиот екстракт има 5 пати поголема антиоксидантна моќ од витаминот Е. Неверојатно, нели? Ние, исто така, го збогативме нашиот вегански серум со пептиди од природно потекло (добиени од ориз) познати по тоа што ја одржуваат природната влажност на кожата.

Мал, но моќен, ги измазнува фините линии под очите, така што кожата изгледа одморена и ревитализирана. 

Оваа лесна, нелеплива формула која брзо се впива, создавајќи невидлив слој над вашата кожа за да ја заштити од загадување што доведува до дехидрација и предвремено стареење, идеална за секој на кој шетањето низ градот му е секојдневна рутина.

Еве уште едно изненадување – нашето шише за рециклирање*** сега е направено од 100% рециклирано стакло. Можете ли да му одолеете?

Нанесете неколку капки и уживајте во свежиот, здрав сјај на вашето лице!

*Кожата е хидрирана, негувана и има мазна површина. Поенергична и освежена.

 ** Пробен период кој трае 4 недели: 106 жени на возраст од 25-40 години. 

***Не вклучувајќи ја пипетата.

 • Дневен серум за околу очи
 • Погоден за сите типови на кожа, вклучително и чувствителна
 • Ја прави кожата свежа и мазна
 • Ја штити кожата од загадувања
 • Направено од 99% природни состојки
 • Сега збогатен со двојна концентрација на листови од Edelweiss
 • Сертифициран од Веганското друштво
 • Некомедоген (не ги затнува порите)
 • Дерматолошки тестирано
Исчисти

Начин на употреба

 1. Најпрво добро исчистете го лицето со нашиот концентрат за чистење Edelweiss. Откако ќе ја измиете шминката и ќе ги извадите сите нечистотии од лицето, а со тоа ќе го подготвите теренот за ефективно дејство на серумот.
 2. Земете 2-3 капки од серумот во вашите дланки и нежно масирајте во кожата, избегнувајќи го пределот околу очите.
 3. Оставете неколку секунди за да се впие.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Edelweiss Eye Concentrate

Aqua/Water/Eau, Propanediol, Alcohol Denat., Glycerin, Pentylene Glycol, PEG-20 Methyl Glucose Sesquistearate, PVP, Silica, Sorbitol, Phenoxyethanol, Niacinamide, Pullulan, Avena Sativa Kernel Extract/Avena Sativa (Oat) Kernel Extract, Ethylhexylglycerin, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Olea Europaea Fruit Oil/Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Sodium Hyaluronate, Xanthan Gum, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Citric Acid, Adenosine, Leontopodium Alpinum Flower/Leaf Extract, Moringa Oleifera Seed Oil, Hydrolyzed Rice Protein, Tocopherol, Leontopodium Alpinum Callus Culture Extract.

My Review for Edelweiss Eye Concentrate

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.