The Body Shop Macedonia

Edelweiss Daily Serum Concentrate

ЗА ПОНЕЖЕН ИЗГЛЕД НА КОЖАТА

ПОМАГА ВО ЗАШТИТА ОД ЗАГАДУВАЊА

ВЕГАНСКО

Edelweiss Daily Serum Concentrate

ЗА ПОНЕЖЕН ИЗГЛЕД НА КОЖАТА

ПОМАГА ВО ЗАШТИТА ОД ЗАГАДУВАЊА

ВЕГАНСКО

0/5
0 Мисли

Нашиот најпродаван серум Drops of Youth™ штотуку стана уште подобар!

Направен од 99% природни состојки, потребни се само неколку капки од нашиот нов дневен серум на Edelweiss за да ја одржите вашата кожа негувана, свежа, зајакната* и хидрирана 24 часа – потврдија 106 жени кои го пробаа (и го засакаа!) нашиот нов серум во индивидуален тест период.**

Но, по што се издвојува нашата нова колекција? Сега го збогативме со двојна концентрација на листови од edelweiss, која е природно (и уникатно) збогатена со киселини познати по нивните антиоксидантни својства. Исто така, цветчето edelweiss е толку еластично и издржливо што неговиот екстракт има 5 пати поголема антиоксидантна моќ од витаминот Е. Неверојатно, нели? Ние, исто така, го збогативме нашиот вегански серум со пептиди од природно потекло (добиени од ориз) познати по тоа што ја одржуваат природната влажност на кожата.

Оваа лесна, нелеплива формула која брзо се апсорбира, создавајќи невидлив слој над вашата кожа за да ја заштити од загадување што доведува до дехидрација и предвремено стареење.

Еве уште едно изненадување – нашето шише за рециклирање*** сега е направено од 100% рециклирано стакло. Можете ли да му одолеете?

Нанесете неколку капки и уживајте во свежиот, здрав сјај на вашето лице!

*Кожата е хидрирана, негувана и има мазна површина. Поенергични и освежени.

 ** Пробен период кој трае 4 недели: 106 жени на возраст од 25-40 години. 

***Не вклучувајќи ја пипетата.

 • Дневен серум
 • Погоден за сите типови на кожа, вклучително и чувствителна
 • Ја прави кожата свежа и мазна
 • Ја штити кожата од загадувања
 • Направено од 99% природни состојки
 • Сега збогатен со двојна концентрација на листови од Edelweiss
 • Сертифициран од Веганското друштво
 • Некомедоген (не ги затнува порите)
 • Дерматолошки тестирано
Исчисти

Начин на употреба

 

 1. Најпрво добро исчистете го лицето со нашиот концентрат за чистење Edelweiss. Откако ќе ја измиете шминката и ќе ги извадите сите нечистотии од лицето, а со тоа ќе го подготвите теренот за ефективно дејство на серумот.
 2. Исцедете 2-3 капки од серумот во вашите дланки и нежно масирајте во кожата, избегнувајќи го пределот околу очите.
 3. Оставете неколку секунди за да се впие пред да го користите нашиот смирувачки дневен крем Edelweiss или интензивниот смирувачки дневен крем Edelweiss.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Edelweiss Daily Serum Concentrate

Aqua/Water/Eau, Glycerin, Propanediol, Alcohol Denat., Sodium Hyaluronate, Benzyl Alcohol, Xanthan Gum, Salicylic Acid, Fagus Sylvatica Bud Extract, Sodium Hydroxide, Parfum/Fragrance, Adenosine, Leontopodium Alpinum Flower/Leaf Extract, Linalool, Citronellol, Moringa Oleifera Seed Oil, Malva Sylvestris Flower/Leaf/Stem Extract, Pentylene Glycol, Hydrolyzed Rice Protein, Buddleja Officinalis Flower Extract, Benzoic Acid, Citric Acid, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Sorbic Acid, Limonene, Leontopodium Alpinum Callus Culture Extract.

My Review for Edelweiss Daily Serum Concentrate

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.