The Body Shop Macedonia

Edelweiss Cleansing Concentrate

НЕЖЕН ЗА КОЖАТА

ЧИСТИ ОД ЗАГАДУВАЊА

ВЕГАНСКО

Edelweiss Cleansing Concentrate

НЕЖЕН ЗА КОЖАТА

ЧИСТИ ОД ЗАГАДУВАЊА

ВЕГАНСКО

0/5
0 Мисли

Нека нашиот Edelweiss Cleansing Concentrate стане дел од вашата рутина за чистење и нека вашата кожа стане свилекасто мека како свила.

Направен со 95% состојки од природно потекло, нашето ново средство за чистење Edelweiss ги измива сите нечистотии, ја храни, освежува и ја прави кожата сјајна – потврдија 119 жени кои го пробаа (и го засакаа!)
Прави вашата кожа да се чувствува разбудена и исчистена, но сепак мека – нема повеќе чувство на затегнатост!
Подготвени сте за најдобриот дел? Го збогативме со edelweiss, кое е природно зајакнато со киселини познати по нивните антиоксидантни својства. Уште повеќе, малото цветче на edelweiss е толку еластично и издржливо што неговиот екстракт има 5 пати поголема антиоксидантна моќ од витаминот Е. Неверојатно, нели?
Ова средство за миење се трансформира од гелна формула во нежна пена, погодна за сите типови кожа. И амбалажата е 100% рециклирана. Како ќе му одолеете?

Земете мала количина и масирајте на влажна кожа, откако ќе се направи пена, исплакнете.

 • Средство за миење на лице
 • Погоден за сите типови на кожа, вклучително и чувствителна
 • Ја прави кожата прочистена и обновена
 • Направено со 95% состојки од природно потекло
 • Збогатен со листови од edelweiss
 • Сертифициран од Веганското друштво
 • Дерматолошки тестирано

Овој продукт е моментално без залиха и недостапен.

Начин на употреба

 1. Нанесете мала количина и масирајте на влажна кожа.
 2. Гелната формула полека ќе се претвори во пена.
 3. Исплакнете.
 4. Нанесете го нашиот дневен крем за измазнување Edelweiss или дневен крем за интензивно измазнување Edelweiss.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Edelweiss Cleansing Concentrate

Aqua/Water/Eau, Glycerin, Cocamidopropyl Betaine, Decyl Glucoside, Sodium Cocoyl Isethionate, Erythritol, Polyglyceryl-3 Cocoate, Polyglyceryl-4 Caprate, Polyglyceryl-6 Caprylate, Polyglyceryl-6 Ricinoleate, Coconut Acid, Citric Acid, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Parfum/Fragrance, Sodium Isethionate, Linalool, Citronellol, Leontopodium Alpinum Flower/Leaf Extract, Limonene, Benzyl Alcohol, Leontopodium Alpinum Callus Culture Extract, Xanthan Gum.

My Review for Edelweiss Cleansing Concentrate

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.