The Body Shop Macedonia

Edelweiss Bouncy Sleeping Mask

ЗА МАЗНА КОЖА

ЈА ОДРЖУВА ПРИРОДНАТА ВЛАЖНОСТ НА КОЖАТА

ПОРАНЕШНА DROPS OF YOUTH™

Edelweiss Bouncy Sleeping Mask

ЗА МАЗНА КОЖА

ЈА ОДРЖУВА ПРИРОДНАТА ВЛАЖНОСТ НА КОЖАТА

ПОРАНЕШНА DROPS OF YOUTH™

0/5
0 Мисли

Подарете му на вашето лице благотворен третман со нашата ноќна Edelweiss маска за лице (поранешна Drops of Youth која сега се врати обновена и со уште подобар состав).

Направена со 97% состојки од природно потекло, нашата нова подмладувачка маска со еделвајс ја разгалува вашата кожа додека спиете и ја остава мазна, обновена и хидрирана дури до 24 часа. (Тестирана е од 115 жени кои ја пробале и засакале веднаш!)

Сакате да знаете што е промената? Сега го збогативме секое пакување со двојно поголема концентрација еделвајс кој е природно богат со леонтоподска киселина позната по своите антиоксидантни својства. Всушност ова мало растение еделвајс е толку издржливо и моќно, што неговиот екстракт има 43% повеќе антиоксидантна моќ од ретинолот. Извонредно нели?

Сјајна, гел-крем маска која прави хидратантен слој на вашето лице, брзо се апсорбира, интензивно ја храни вашата кожа и помага во одржувањето на природната влажност. Разбудете се со кожа видливо помазна, хидрирана, еластична и со намалена видливост на фините линии.

Пакувањето е изработено од рециклирано стакло, со алуминиумско капаче.

 

Исчисти

Начин на употреба

  1. Направете ја вашата стандардна рутина за нега на лице.
  2. Нанесете мала количина и масирајте на кожата, избегнувајќи ги очите.
  3. Оставете целосно да се апсорбира пред да легнете.
  4. Добра ноќ. Ви посакуваме убав сон!
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Edelweiss Bouncy Sleeping Mask

Aqua/Water/Eau, Propanediol, Glycerin, Helianthus Annuus Seed Oil/Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Dicaprylyl Carbonate, Acrylates/Beheneth-25 Methacrylate Copolymer, Phenoxyethanol, Coco-Glucoside, Benzyl Alcohol, Tocopheryl Acetate, Sodium Hyaluronate, Sodium Hydroxide, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Parfum/Fragrance, Adenosine, Caffeine, Leontopodium Alpinum Flower/Leaf Extract, Linalool, Citronellol, Moringa Oleifera Seed Oil, Citric Acid, Limonene, Tocopherol, Leontopodium Alpinum Callus Culture Extract, Xanthan Gum.

My Review for Edelweiss Bouncy Sleeping Mask

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.