The Body Shop Macedonia

Edelweiss Bouncy Eye Mask

ЗА ПОМАЗНА КОЖА ОКОЛУ ОЧИТЕ

ЈА РАЗЛАДУВА КОЖАТА ЗА -2.7°C

НАСЛЕДНИК НА DROPS OF YOUTH™

Edelweiss Bouncy Eye Mask

ЗА ПОМАЗНА КОЖА ОКОЛУ ОЧИТЕ

ЈА РАЗЛАДУВА КОЖАТА ЗА -2.7°C

НАСЛЕДНИК НА DROPS OF YOUTH™

0/5
0 Мисли

Направена од 92% состојки од природно потекло, нашата нова Edelweiss Bouncy Eye Mask ја остава кожата под очите изладена, помазна и хидрирана – само прашајте ги 100-те жени кои ја пробаа (и засакаа!) нашата нова маска за очи .

По една употреба, ја намалува појавата на фини линии, ја остава кожата да се чувствува свежо. Знаците на досада и замор околу очите изгледаат намалени, оставајќи го пределот околу очите да изгледа освежено и ревитализирано. Еве ја најдобрата вест за сите: ние ја збогативме секоја маска со двојна концентрација на edelweiss, која природно (и уникатно) е збогатена со леонтоподска киселина позната по своите антиоксидантни својства. Всушност, малото растение edelweiss е толку еластично и моќно што неговиот екстракт има 43% повеќе антиоксидантна моќ од ретинолот.** Прилично извонредно, нели? Брзо се апсорбира и не е мрсна, нашата маска за кожата околу очите може да се користи дење или ноќе. Наутро, нежно нанесете мала количина околу очите. Навечер нанесете поголема количина и оставете 3 минути пред да измасирате. 

Има уште едно изненадување – нашата амбалажа сега е 100% рециклирана*** и направена од рециклирано стакло.

 

 • Маска за кожата околу очите
 • Погодна за сите типови на кожа, вклучувајќи ја и чувствителна кожа
 • Остава кожата да се чувствува свежа и да изгледа хидрирана
 • На уморните очи им дава опуштен изглед
 • Ја лади кожата за -2,7°c
 • Направена со 92% состојки од природно потекло
 • Веќе збогатена со двојна концентрација на edelweiss
 • Сертифицирана од Веганското друштво
 • Дерматолошки и офталмолошки тестирана
Исчисти

Начин на употреба

 1. Наутро, нежно нанесете мала количина во пределот околу очите.
 2. Навечер нанесете поголема количина и оставете 3 минути пред да измасирате.
 3. Продолжете ја рутината со нашиот дневен серум Edelweiss.
 4. Откријте ја комплетната линија на Edelweiss или прочитајте повеќе за придобивките од линијата Edelweiss.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Edelweiss Bouncy Eye Mask

Aqua/Water/Eau, Butylene Glycol, Alcohol Denat., Glycerin, Glycereth-26, Propanediol, Dimethicone, Acrylates/Beheneth-25 Methacrylate Copolymer, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol, Propylene Glycol, Sodium Hydroxide, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Parfum/Fragrance, Sodium Hyaluronate, Adenosine, Leontopodium Alpinum Flower/Leaf Extract, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Linalool, Leontopodium Alpinum Callus Culture Extract, Citronellol, Moringa Oleifera Seed Oil, Cucumis Sativus Fruit Extract/Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract, Ceramide NP, Citric Acid, Limonene, Benzyl Alcohol, Xanthan Gum.

My Review for Edelweiss Bouncy Eye Mask

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.