The Body Shop Macedonia

Drops Of Light™ Pure Translucency Essence Lotion

ЗА УМОРНА КОЖА

Drops Of Light™ Pure Translucency Essence Lotion

ЗА УМОРНА КОЖА

0/5
0 Мисли

Суштински освежителен лосион гел-во-вода кој брзо се впива во кожата за да обезбеди лесна хидратација.

  • Помага да се зголеми сјајот и изедначениот тен на кожата
  • Секоја капка ја подготвува кожата за подобра ефикасност на производите кои следат
  • Од ден на ден, кожата изгледа посветла и поздрава, додека текстурата на кожата е мазна, рафинирана и исполнета со хидратација
Исчисти

Начин на употреба

  1. Ставете неколку капки на дланка или на памучна подлога.
  2. Нанесете го секое утро и навечер по чистење и тонирање на лицето.
  3. Следете го со вашиот серум и хидратантен крем.

Овој производ не е погоден за употреба околу пределот околу очите.

0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Drops Of Light™ Pure Translucency Essence Lotion

Вода, глицерин, алкохол денат., феноксиетанол, бетаин, карбомер, 3-о-етил аскорбинска киселина, екстракт од палмарија палмата, натриум хидроксид, динатриум EDTA, динатриум кокоамфодиацетат, парфем, алое вера/ Aloe Ju Poceloderaf.

My Review for Drops Of Light™ Pure Translucency Essence Lotion

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.