The Body Shop Macedonia

Drops Of Light™ Pure Healthy Brightening Serum

ЗА УМОРНА КОЖА

ВЕГАНСКО

Drops Of Light™ Pure Healthy Brightening Serum

ЗА УМОРНА КОЖА

ВЕГАНСКО

0/5
0 Мисли

Дури и на најздравата кожа одвреме-навреме ѝ треба зајакнување. Нашиот серум за осветлување е ваш личен засилувач кога станува збор за нерамна пигментација на кожата или заморен изглед на кожата. Ова шише радост е рангирана пред вашиот хидратантен крем и и помага на кожата да се чувствува освежена со посветол изглед.

Значи, кога ќе го имате овој соларен производ или кој било друг од линијата Drops of Light во вас, ќе видите дека темните денови секогаш се исполнети со виножито.

  • Лесна текстура која брзо се впива во кожата.
  • Уморната кожа веднаш изгледа посветла и порамномерна.
  • Со редовна употреба, кожата изгледа помека и посјајна, со изедначен тон.
  • Земете го со вас дење и ноќе за експлозија на соларна енергија.

Витамин Ц. Ние користиме витамин Ц (аскорбинска киселина, ако се чувствувате фенси) за да и помогнеме на кожата да се чувствува убаво и сјајно.

Екстракт од црвени алги. Ние ја користиме оваа состојка во нашите производи за нега на кожата поради неговата содржина на витамин Ц. Таа им помага на нашите производи да направат вашата кожа да изгледа посветла.

 

Овој продукт е моментално без залиха и недостапен.

Начин на употреба

  1. Ставете 2-3 капки на лицето и вратот на исчистена кожа, пробајте ја нашата пена за чистење Drops Of Light Brightening.
  2. Нежно масирајте го нашиот серум за осветлување на кожата наутро и навечер, насмеани додека го нанесувате.
  3. Завршете со хидратантен крем за лице. Во вашата утринска рутина ви го препорачуваме нашиот дневен крем Drops of Light Brightening.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Drops Of Light™ Pure Healthy Brightening Serum

Аква / вода / вода, бутилен гликол, глицерин, PEG-20, метил глицет-20, алкохол денат., 3-о-етил аскорбинска киселина, алое вера/ сок од лист од алое Барбаденсис, хидролизирано брашно од соја, хидрогенизиран смола PEG-60 Масло, екстракт од Rosa Centifolia, калиум хидроксид, натриум цитрат, натриум хијалуронат, екстракт од палмарија палмата, динатриум EDTA, проплен гликол, хидроксиетил целулоза, каприлил гликол, лимонска киселина, ксантан гума, пентилен гликоксинол, пентилен гликокс, Парфем / мирис.

My Review for Drops Of Light™ Pure Healthy Brightening Serum

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.