The Body Shop Macedonia

Drops of Light™ Pure Clarifying Foam Wash

ЗА БЕЗЖИВОТНА КОЖА

ВЕГАН

Drops of Light™ Pure Clarifying Foam Wash

ЗА БЕЗЖИВОТНА КОЖА

ВЕГАН

0/5
0 Мисли

 

Богато, кремасто средство за чистење со пена за чистење на кожата.

  • Богата и кремаста пена
  • Длабоко ја чисти кожата, без да ја суши и да и ја одземе скапоцената влажност

Овој продукт е моментално без залиха и недостапен.

Начин на употреба

  1. Земете мала количина од производот на врвот на прстите.
  2. Нежно масирајте на влажно лице и врат.
  3. Исплакнете со многу вода. Нанесете го производот секое утро и навечер.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Drops of Light™ Pure Clarifying Foam Wash

Аква/вода (растворувач), миристичка киселина (емулгатор/површински актант), глицерин (навлажнувач), стеаринска киселина (емулгирачки агенс), лауринска киселина (површински актант – средство за чистење), калиум кокоил глицинат (површински актант), калиум Гликол дистеарат (средство за контрола на вискозноста), бутилен гликол (навлажнувач), кополимер на акрилати (стабилизатор), натриум кокоамфоацетат (површински актант), феноксиетанол (конзерванс), каприлил гликол (средство за регенерација на кожата), поликватерниум/3м (Состојка на мирис), натриум хлорид (средство за контрола на вискозноста), масло од семе од Sclerocarya Birrea (средство за кондиционирање на кожата – омекнувач), тетранатриум EDTA (хелатен агенс), линалол (состојка на мирис), натриум бензоат (конзерванс), 3-O Етил аскорбинска киселина (агенс за уредување на кожата), екстракт од Palmaria Palmata (средство за уредување на кожата).

My Review for Drops of Light™ Pure Clarifying Foam Wash

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.