The Body Shop Macedonia

Drops Of Light™ Brightening Day Cream

ЗА БЕЗЖИВОТНА КОЖА

Drops Of Light™ Brightening Day Cream

ЗА БЕЗЖИВОТНА КОЖА

0/5
0 Мисли

Лесен, но хранлив дневен крем клинички докажан дека значително го намалува бројот, големината и интензитетот на темните дамки.

  • Обезбедува хидратација, за помека и помазна кожа
  • Веднаш, кожата се чувствува помека, помазна и похидрирана
  • По 4 недели, кожата изгледа посветла, поздрава, а тонот на кожата е изедначен и јасен
Исчисти

Начин на употреба

Масажа на лицето и вратот секој ден после серумот.

0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Drops Of Light™ Brightening Day Cream

Вода, глицерин, изопропил изостеарат, пропилен гликол, каприлен/капричен триглицерид, диметикон, бутилен гликол, цетил алкохол, стеарат PEG-100, аскорбинска киселина 3-О-етил глицерил стеарат, аскорбинска киселина 3-о-о- , токоферил ацетат. Прашок од сок од алое барбаденсис, C13-14 изопарафин, стеаринска киселина, екстракт од роза центифолија, калиум хидроксид, натриум цитрат, миристичка киселина, екстракт од палмарија палмата, палмитинска киселина, динатриум EDTA, ксантинска киселина, лимонска киселина, Полиакриламид, акрилат / C10-30 алкилат / C10-30 акрилат вкрстен полимер, салицилна киселина, феноксиетанол, мика, линалол, лимонен, цитронелол, парфем, CI 77891.

My Review for Drops Of Light™ Brightening Day Cream

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.