The Body Shop Macedonia

Double Ended Eyeshadow Brush

Double Ended Eyeshadow Brush

0/5
0 Мисли

Оваа паметна четка за очи 2-во-1 ви овозможува да го создадете изгледот на очите што го сакате со една алатка. Едноставно земете ја омилената нијанса на пудра (ја сакаме линијата Own Your Naturals) и користете го заоблениот крај за да ја нанесете и измешате основната боја, а потоа префрлете се на аголниот крај за подетална примена. Најдобро од сè, оваа четка за шминка е без суровост.

  • Двојна четка за очи
  • Изработена од бамбус и алуминиум
  • Најлонски влакна
  • Веган и без суровост
  • Совршена со нашата сопствена палета на сенки за очи, ваши Naturals
Исчисти

Начин на употреба

Користете го кружниот врв за да ја измешате омилената боја на очите, тапкајќи по капакот додека не се измеша. Поместете се до аголниот раб за прецизна примена

0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Double Ended Eyeshadow Brush

My Review for Double Ended Eyeshadow Brush

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.