The Body Shop Macedonia

Basil & Thyme Reed Diffuser

СВЕЖА АРОМА

Basil & Thyme Reed Diffuser

СВЕЖА АРОМА

0/5
0 Мисли

Внесете ја градината внатре и почувствувајте го мирисот на свежо исечена трева со нашиот дифузер од босилек и мајчина душица. Искористувајќи ја свежината на свежо набраните градинарски билки, овој мирис комбинира есенцијално масло од босилек, рузмарин и мајчина душица. Уживајте во најсвежиот и најароматичниот мирис на нашата нова палета Moments of Nature. Овозможете му на вашиот дом инстантно освежување со четири домашни мириси инспирирани од природата, надополнети со природни есенцијални масла.

  • Со прочистувачко есенцијално масло од мајчина душица
  • Cruelty free
Исчисти

Начин на употреба

  1. Наредете ги природните стапчиња од трска во садот за да дозволите аромата полека да се ослободува.
  2. Превртете ги стапчињата еднаш неделно за да почувствувате максимален интензитет на арома.
  3. Носете ракавици или измијте ги рацете темелно откако ќе ги допрете бастунките.
  4. Прочитајте ја етикетата пред употреба. Може да предизвика алергиска реакција. Доколку е потребен лекарски совет, земете го со себе садот или етикетата на производот. Да се ​​чува подалеку од деца.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Basil & Thyme Reed Diffuser

Ethoxy-metilcyclodecylether, Acetat Linalil, Eugenol, Linalool, Eucalyptol, Citral, Dipentene, Estragole, Carvone.

My Review for Basil & Thyme Reed Diffuser

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.