The Body Shop Macedonia

Maca Root & Aloe Fresh Kick Deodorant

СВЕЖ МИРИС

ЗА СУВА КОЖА

Maca Root & Aloe Fresh Kick Deodorant

СВЕЖ МИРИС

ЗА СУВА КОЖА

0/5
0 Мисли

Чувствувајте се и мирисајте свежо со дезодорансот Maca Root и Aloe Fresh Kick. Збогатен со екстракт од корен од maca и масло од Бразилско Оревче од Заедницата на Фер Трговија и органска алое вера од Мексико.

  • Дезодоранс Стик
  • Освежителен мирис
  • Збогатен со екстракти од корен од maca и масло од Бразилски Ореви на Заедницата за 
  • Фер Трговија од Перу и органска алое вера од Мексико

Корен Maca. Хидролизираниот корен Lepidium Meyenii е природна состојка. Нежен и навлажнувачки.

Овој продукт е моментално без залиха и недостапен.

Начин на употреба

Нанесете на пазувите секое утро после туширање или капење.

0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Maca Root & Aloe Fresh Kick Deodorant

Пропилен гликол, глицерин, вода, вода Hamamelis Virginiana, натриум стеарат, Ceteth-20, парфем / мирис, PEG-40 хидрогенизирана смола масло, алкохол, креатин, алое вера/ сок од лист од алое Барбаденсис, масло од семе од Бразил/Берт, Лепидиум Мејени хидролизиран корен, 1,2-хександиол, линалол, цитронелол, алфа-изометил јонон, гераниол, каприлил глицин, каприл гликол, лимонска киселина.

My Review for Maca Root & Aloe Fresh Kick Deodorant

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.