The Body Shop Macedonia

Aloe Caring Roll-on Deodorant

ПОГОДЕН ЗА ЧУВСТВИТЕЛНА КОЖА

ЈА ХРАНИ И СМИРУВА КОЖАТА

ВЕГАНСКО

Aloe Caring Roll-on Deodorant

ПОГОДЕН ЗА ЧУВСТВИТЕЛНА КОЖА

ЈА ХРАНИ И СМИРУВА КОЖАТА

ВЕГАНСКО

0/5
0 Мисли

Овој дезодоранс од алое вера ги смирува и освежува вашите многу нежни и исклучително чувствителни пазуви. Ајде да бидеме реални за момент. Не ни е грижа дали ќе ги бричите, растете или дури и ги бојадисате влакната од пазувите – зависи од вас. Ако грижата за пазувите значи дека можете да живеете убав и самоуверен живот секој ден, ние ви даваме поддршка. Нашиот Aloe Caring Roll-on дезодоранс е нежен и смирувачки и како таков е идеален производ за чувствителна кожа. Овде нема да најдете никаков мирис, боја или алкохол, но ќе откриете дека овој рол-он дезодоранс е збогатен со алое вера на Заедницата за Фер Трговија – природен спасител со сите навлажнувачки и ладилни придобивки што алое вера може да ги обезбеди на кожата. Се справувате со црвенило, испакнатини или сува кожа? Нема потреба дополнително да се потите, потребна ви е само малку грижа со алое вера. Овој дезодоранс од алое вера нежно ќе се лизга по вашите пазуви, оставајќи ги да се чувствуваат смирени и мазни на патот. И мириса прилично убаво. Можете без страв да ги кревате рацете, да танцувате колку што сакате или да галите некој што ви е на повидок.

Зошто да не ја третирате вашата сува, чувствителна кожа со уште повеќе производи од нашата колекција на Алое Вера?

  • Нежна дури и за најчувствителна кожа
  • Збогатена со алое вера од Заедница Фер Трговија од Мексико
  • Не содржи мириси, бои, алкохол или конзерванси

Органска алое вера од Агенцијата за Фер Трговија

Многу нежна и смирувачка за кожата, алое вера е совршена за чувствителните типови на кожа. Нашата доаѓа од Мексико.

Овој продукт е моментално без залиха и недостапен.

Начин на употреба

  1. Нанесете мала (или голема) количина на суви пазуви.
  2. Почекајте малку да ја направи својата магија и готови сте. Толку едноставно.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Aloe Caring Roll-on Deodorant

Вода, алуминиум хлорохидрат, стеарт-2, стеарил етер PPG-15, глицерин, бутилен гликол, стеарт-21, пентилен гликол, феноксиетанол, пантенол, глицерил стеарил, алое вера/ сок од алое барбаденсис, прашок од алое барбаденсис, бензаболт, H Sodium, H Sodium.

My Review for Aloe Caring Roll-on Deodorant

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.