The Body Shop Macedonia

Coconut Oil Brilliantly Nourishing Pre-Shampoo Hair Oil

ЗА СУВА КОСА

ВЕГАН

Coconut Oil Brilliantly Nourishing Pre-Shampoo Hair Oil

ЗА СУВА КОСА

ВЕГАН

0/5
0 Мисли

Содржи мешавина од девствено органско кокосово масло од Самоа и масло од соја од Бразил. Збогатен со бразилско масло од Пракака, нашиот 100% вегански третман со прекрасен мирис може да се користи пред вашиот ритуал за нега на коса, да се остави преку ноќ или да се масира на суви врвови, оставајќи ги кадриците да изгледаат посилни, помазни и помеки. Без разлика на типот на вашата коса, овој флексибилен третман може да биде: да се масира во косата најмалку пет, да се остави како третман преку ноќ и да се измие наутро или да се нанесува на чиста коса за да се нахранат сувите врвови.

Исчисти

Начин на употреба

  1. Масирајте во косата најмалку пет минути пред чистење.
  2. Оставете како третман преку ноќ и исплакнете наутро.
  3. Нанесете на чиста коса за да ги нахраните сувите врвови.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Coconut Oil Brilliantly Nourishing Pre-Shampoo Hair Oil

Масло од соја/ глицин соја, кокосово масло/ кокос нуцифера, парфем / арома, токоферол, масло од семе од пентаклетра макролоба, масло од сончогледово семе/ Helianthus Annuus, екстракт од рузмарин/ Rosmarinus Officinalis (, кумарин, лимонска киселина.

My Review for Coconut Oil Brilliantly Nourishing Pre-Shampoo Hair Oil

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.