The Body Shop Macedonia

Coconut Bronze Glowing Wash-Off Tan

ЛЕТЕН СЈАЈ СО СВЕТКИ

ПОГОДЕН ЗА ЧУВСТВИТЕЛНА КОЖА

ВЕГАН

Coconut Bronze Glowing Wash-Off Tan

ЛЕТЕН СЈАЈ СО СВЕТКИ

ПОГОДЕН ЗА ЧУВСТВИТЕЛНА КОЖА

ВЕГАН

0/5
0 Мисли

Добијте летна кожа со природен изглед во текот на целата година со блескав тен од бронзен кокос. Оваа лесна формула лесно се спојува за блескав ефект без линии за неколку секунди. Нашиот екстракт се мие во када и туш и ја остава вашата кожа да се чувствува свежа и хидрирана.

 • Потемнувач за лице и тело
 • За блескав летен сјај
 • Лесно се меша за тен без линии
 • Долготраен и отпорен на пот
 • Збогатен со органска кокосова вода од Заедницата за Фер Трговија
 • трговија и органско девствено кокосово масло од Самоа
 • Погоден за чувствителна кожа
 • Дерматолошки тестирано
 • Некомедоген

Органско кокосово масло од Заедницата за Фер Трговија

Кокосовото масло засекогаш ја навлажнуваше кожата и косата и го набавуваме од нашите партнери од сончевата Самоа.

Исчисти

Начин на употреба

 1. Направете пилинг на кожата, пробајте некој од нашите пилинзи за тело.
 2. Нанесете го нашиот потемнувач на суво, ненавлажнето лице и тело со кружни движења со врвовите на прстите.
 3. Користете умерено на суви места како што се колената, лактите и рацете.
 4. Кога ќе завршите како божица бакната од сонцето, бањајте се или туширајте се за да го измиете тенот.

Изградете го вашиот сончев изглед со нашата палета Coconut Bronze.

0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Coconut Bronze Glowing Wash-Off Tan

Вода, алкохол денат., бетаин, глицерин, амониум акрилоилдиметилтаурат / VP кополимер, натриум полиакрилат, кокосово масло / кокос нуцифера, феноксиетанол, овошен сок од кокос / кокос нуцифера, парфем / сомонецид, цимонецид, мизолатриум , калиум сорбат, карамел, CI 14700 / Црвен 4, CI 19140 / Жолта 5, CI 77491 / Железен оксид, CI 42090 / Сина 1, CI 77891 / Титаниум диоксид.

My Review for Coconut Bronze Glowing Wash-Off Tan

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.