The Body Shop Macedonia

Coconut Body Butter

ЗА МНОГУ СУВА КОЖА

ВЕГАН

НОВО!

Coconut Body Butter

ЗА МНОГУ СУВА КОЖА

ВЕГАН

НОВО!

0/5
0 Мисли

Сакајте, смирете и негувајте ја сувата и чувствителна кожа како никогаш досега со нашиот Путер за Тело oд Кокос.

Сега направен со 95% природни состојки, вклучувајќи и бадемово млеко и масло од Заедницата за фер Трговија, рачно изработен Шеа путер на Заедницата за фер Трговија од Гана и масло од сусам на Заедницата Фер Трговија од Никарагва, нашиот смирувачки путер за тело сувата, чуствителна кожа прави да се осеќа понегувана и помазна со 96 часовна хидратација. Дури и ви дава природен сјај.

Овој интензивно кремаст путер сега доаѓа во пакување што може да се рециклира со алуминиумски капак и пакување направено од 100% рециклирана пластика, вклучително и рециклирана пластика за Фер Трговија на Заедницата од Индија. Со секое галење на вашето сакано тело, ќе ја сакате и нашата планета.

 

Нанесете го нашиот нелеплив, немрсен хидратантен путер умерено или великодушно. Сериозно. Да се ​​сакаш себеси никогаш не се чувствувало толку добро. 

 

*Онаму каде што дозволуваат локалните капацитети.

 • Навлажнувачки путер за тело
 • Идеален за сува, чувствителна кожа
 • Ја храни и заштитува кожата со 96 часовна хидратација
 • Мирисате кремасто
 • Направен од 95% состојки од природно потекло
 • Сертифициран од Веганското друштво
 • Дерматолошки тестирано

Шеа Путер на Заедницата за Фер Трговија. 

Шеа Путерот е најбогатиот и најкремастиот од природните путери кој им помага на нашите производи да се шират по вашата кожа давајќи ви љубов и нега.

Органско кокосово масло од Зедницата за Фер Трговија. Кокосовото масло засекогаш ја навлажнуваше кожата и косата и го набавуваме од нашите партнери од сончевата Самоа. 

 

Babassu Oil од Заедницата за Фер Трговија

Едно од најхидратантните масла во природата, бабасу е преполно со природна добрина, оставајќи ја кожата мека и мазна.

Исчисти

Начин на употреба

 1. Исушете ја кожата со крпа после пилингот и чистењето.
 2. Извадете ја саканата количина путер и стопете го со раце
 3. Масирајте го во кожата умерено или великодушно.
 4. Нанесете дополнително на особено сувите области како што се колената, лактите и стапалата.
 5. Пред да се облекувате, почекајте неколку минути за да го впие кожата.
 6. Чувствувајте се негувано, мазно и меко.
 7. Сакајте и негувајте ја вашата кожа еднаш дневно.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Coconut Body Butter

Aqua/Water/Eau, Butyrospermum Parkii Butter/Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Cetearyl Alcohol, Theobroma Cacao Seed Butter/Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Butter, Glycerin, Cetearyl Glucoside, Triethyl Citrate, Orbignya Oleifera Seed Oil, Cocos Nucifera Oil/Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Oryza Sativa Bran Wax/Oryza Sativa (Rice) Bran Wax, Dimethicone, Phenoxyethanol, Sodium Stearoyl Glutamate, Parfum/Fragrance, Caprylyl Glycol, Xanthan Gum, Tocopherol, Citric Acid, Benzyl Benzoate, Coumarin, Caramel.”

My Review for Coconut Body Butter

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online.