The Body Shop Macedonia

Clench & Quench Hemp Hand Care Duo

ПОДАРОК ЗА НЕГА НА РАЦЕ

ЕКСФОЛИРА И ХИДРИРА

ЗА СУВА И ИРИТИРАНА КОЖА

Clench & Quench Hemp Hand Care Duo

ПОДАРОК ЗА НЕГА НА РАЦЕ

ЕКСФОЛИРА И ХИДРИРА

ЗА СУВА И ИРИТИРАНА КОЖА

0/5
0 Мисли

Грижете се за многу сувата кожа на рацете со сетот со масло од коноп. Во едно едноставно пакување ја комбиниравме јачината на два производи од коноп, што гарантира максимална ефикасност.

Започнете со нега со нежна ексфолијација со пилингот за раце од коноп. Честичките од ренданите лушпи од кокос и бадем што ги содржи нежно ја отстрануваат нечистотијата и мртвата кожа, оставајќи ги вашите раце да се чувствуваат многу меки и мазни. Пилингот од коноп, исто така, помага да се заштити природната бариера за влага на кожата на вашите раце.

Продолжете да ја нанесувате нашата најпродавана крема за раце, која е докажано дека е шампион за сува и иритирана кожа. Со богата текстура и природен мирис, нуди интензивна хидратација и заштита до 24 часа по нанесувањето. Содржи пчелин восок во неговата формула кој создава заштитен слој кој ги штити вашите раце, без разлика колку пати ги миете во текот на денот. Ја омекнува и ја обновува дури и најсувата и најистрошената кожа на рацете, оставајќи ја да изгледа мазна и здрава.

За да ги произведуваме, користиме масло од семе од коноп, познато по своите неверојатно хранливи и ресторативни својства. Растенијата се одгледуваат во Франција и секоја култура, покрај тоа што е вредна состојка во грмушките и кремите, ја обновува почвата и обезбедува живеалишта за локалниот див свет. Познато е дека растенијата од коноп апсорбираат повеќе CO2 и ослободуваат повеќе O2 од сите други растителни видови, што ги прави непроценливи за прочистување на воздухот и заштита на животната средина.

Сетот е совршен избор за подарок за секој кој сака најдобро да се грижи за сувата кожа на рацете.

  • Hemp Hand Cream 30 ml
  •  Hemp Hand Scrub 75 ml

Овој продукт е моментално без залиха и недостапен.

0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Clench & Quench Hemp Hand Care Duo

My Review for Clench & Quench Hemp Hand Care Duo

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.