The Body Shop Macedonia

Clementine & Starfruit Hair & Body Mist

ЗА КОСА И ТЕЛО

ОВОШЕН МИРИС

ВЕГАН

Clementine & Starfruit Hair & Body Mist

ЗА КОСА И ТЕЛО

ОВОШЕН МИРИС

ВЕГАН

0/5
0 Мисли

Добијте освежувачки и возбудлив излив на мирис со нашите спрејови за коса и тело инспирирани од суперхрана. Совршени кога ви треба брзо подигање, овие слатки и шарени магли се инспирирани од состојки од целиот свет за да ја освежат вашата коса и тело и да ви ги дадат добрите вибрации каде и да сте, кој и да сте. прави.

Изберете Clementine & Starfruit за мирис кој е малку овошен, малку цитрус и секогаш супер-подигнувачки. Земете по еден од секој вкус за да го чувате во фиоката на работната маса, чантата и торбата за вежбање. Измешајте ги, префрлете ги и носете по едно насекаде.

  • Спреј мирис за коса и тело
  • Совршен за прскање во движење
  • Ноти на сочна клементина, газирано звездено овошје и чист мошус
  • Веган

Овој продукт е моментално без залиха и недостапен.

Начин на употреба

  1. Изберете го вашиот омилен мирис кој ќе ви даде добро чувство.
  2. Спреј за коса и тело за моментално освежување на мирисот.
  3. Вметнете го во вашата чанта и надградете го вашиот мирис секогаш кога сакате во текот на денот.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Clementine & Starfruit Hair & Body Mist

Алкохол (69,9%), аква/вода/водо, парфем/мирис, лимонен, линалол, т-т-бутил алкохол, бензил салицилат, бензил алкохол, гераниол, цитронелол, алфа-изометил јонон, цитрал, денатониум бензоат.

My Review for Clementine & Starfruit Hair & Body Mist

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.