The Body Shop Macedonia

Clementine & Starfruit Fragrance Dome

ОВОШЕН МИРИС

ЦВРСТ МИРИС

VEGAN

Clementine & Starfruit Fragrance Dome

ОВОШЕН МИРИС

ЦВРСТ МИРИС

VEGAN

0/5
0 Мисли

Повлечете го вкусниот мирис што се чувствува добро за неколку секунди со нашите куполи за мириси. Овие цврсти парфеми доаѓаат во три мириси инспирирани од суперхрана и се дизајнирани да ви дадат моментален поттик за да го освежите вашиот мирис насекаде, во секое време.

Обидете се со овошен и цитрусен Clementine & Starfruit за возбудлива мешавина од сочна клементина и пенливо ѕвездено овошје. Соберете ги, споделете ги, фрлете ги во чантата, автомобилот и фиоката.

  • Пренослива купола за мирис, совршена за патување
  • Ноти на сочна клементина, пенливо ѕвездено овошје и чист мошус
  • Дополнете го вашиот мирис во движење
  • Веган
  • Комбинирајте ги со нашите спрејови за коса и тело

Овој продукт е моментално без залиха и недостапен.

Начин на употреба

Нанесете на вратот и деколтето.

0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Clementine & Starfruit Fragrance Dome

Octyldodecanol, Triethylhexanoin, Parfum/Fragrance, Cera Microcristallina/Microcrystalline Wax/Cire microcristalline, Hydrogenated Castor Oil, Dicaprylyl Carbonate, Laureth-3, Bis-Diglyceryl Polyacyladipate-2, Silica, Copernicia Cerifera Cera/Copernicia Cerifera (Carnauba) Wax/Cire de Carnauba, Linalool, Ricinus Communis Seed Oil/Ricinus Communis (Castor) Seed Oil, Benzyl Salicylate, Tocopheryl Acetate, Benzyl Alcohol, Geraniol, Alumina, Citronellol, Alpha-Isomethyl Ionone, Aluminum Hydroxide, Citral, Tocopherol, Hydroxycitronellal, CI 77891/Titanium Dioxide, CI 19140/Yellow 5 Lake, CI 42090/Blue 1 Lake.

My Review for Clementine & Starfruit Fragrance Dome

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.