The Body Shop Macedonia

Cleanse & Comfort Camomile Makeup Removal Kit

СЕТ ЗА ОТСТРАНУВАЊЕ ШМИНКА

СООДВЕТЕН ЗА ЧУВСТВИТЕЛНА КОЖА

Cleanse & Comfort Camomile Makeup Removal Kit

СЕТ ЗА ОТСТРАНУВАЊЕ ШМИНКА

СООДВЕТЕН ЗА ЧУВСТВИТЕЛНА КОЖА

0/5
0 Мисли

Дали имате сакана личност која сака да се шминка? Ова е вистинскиот подарок за неа!

Производите од оваа колекција се збогатени со камилица од Норфолк, Англија и нежно ја отстрануваат шминката, вклучително и водоотпорна, погодна за чувствителна кожа и оние кои носат контактни леќи.

Нежно отстранете ги сите траги од шминка со масло за чистење. Користете го редовно за да ги намалите затнатите пори и да уживате во свежа, чиста кожа. Отстранете ги сенките и маскарата за очи со лосион за отстранување шминка. Нежна е за кожата околу очите. Во комбинација со повеќекратните туфери за отстранување шминка, овие производи се совршен подарок за љубителите на шминката.

Кутијата е произведена од Get Paper Industry – наш партнер во Индија во рамките на програмата на Заедницата фер трговија. Картонот е FSC сертифициран и откако ќе се отстрани лентата, кутијата може да се рециклира. Сетот содржи:

  • Camomile Gentle Eye Make-up Remover 250 ml
  • · Camomile Make-up Cleansing Oil 160 ml
  • · Camomile Sumptuous Cleansing Butter 20 ml
  • · Reusable Make-up Remover Pads
Исчисти
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Cleanse & Comfort Camomile Makeup Removal Kit

My Review for Cleanse & Comfort Camomile Makeup Removal Kit

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online.