The Body Shop Macedonia

Clean Conscience Reusable Make-Up Remover Pads

ПОВЕЌЕКРАТНА УПОТРЕБА

СУПЕР МЕКИ

Clean Conscience Reusable Make-Up Remover Pads

ПОВЕЌЕКРАТНА УПОТРЕБА

СУПЕР МЕКИ

0/5
0 Мисли

Време е да се откажете од негата на кожа за еднократна употреба. Чистете без да создавате непотребен отпад со помош на нашите влошки за отстранување шминка за повеќекратна употреба Clean Conscience.

Направени од бамбус и органски памук, нашите супер меки влошки за чистење го заменуваат вашиот памук за еднократна употреба за 7 дена без напорно чистење. По нивното користење, се што треба да направите е да ги ставите во нивната 100% органски памучна кеса за перење и да ги фрлите за перење. Едноставно.

Користете ги постојано и одново со нашиот нежен отстранувач на шминка од камилица Camomile Gentle, маслото за чистење Camomile Dissolve The Day  или раскошниот Путер за чистење Sumptuous Camomile за да ја отстраните секојдневната шминка и да ја оставите кожата чиста и свежа.

  • Памучни за еднократна употреба
  • Направени од бамбус и органски памук
  • Вклучува торбичка за перење алишта од 100% органски памук
  • Може да се перат во машина
Исчисти

Начин на употреба

  1. За течни средства за чистење, додајте неколку капки директно на памучна подлога и избришете ги лицето и очите за да ја отстраните шминката.
  2. За да ги отстраните маслата и путерот, нанесете ја формулата за чистење на целото лице. Потопете ги влошките во топла вода и отстранете ја шминката.
  3. Ставете ги во кесата за перење и фрлете ги во миење кога им треба освежување.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Clean Conscience Reusable Make-Up Remover Pads

My Review for Clean Conscience Reusable Make-Up Remover Pads

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.