The Body Shop Macedonia

Cherries&Cheer Shower Gel

ГЕЛ ЗА ТУШИРАЊЕ

ВЕГАНСКО

92% ПРИРОДНИ СОСТОЈКИ

Cherries&Cheer Shower Gel

ГЕЛ ЗА ТУШИРАЊЕ

ВЕГАНСКО

92% ПРИРОДНИ СОСТОЈКИ

0/5
0 Мисли

Нека нашето лимитирано издание Cherry & Cheer гел за туширање биде вашиот прв чекор во прекрасна празнична нега на телото.

Исцедете голема количина од овој гел што ќе ја остави вашата кожа да се чувствува освежена, мека и со прекрасен мирис со цреша, бадемово млеко и ванила.

Лесната текстура се трансформира во богата пена која е погодна за сите типови кожа.

Оваа празнична формула е направена со 92% природни состојки, вклучувајќи екстракт од цреша и органска алое вера од Мексико за фер трговија на заедницата.

Нашето шише направено од 100% рециклирана пластика* вклучително и рециклирана пластика за фер трговија на заедницата собрана од улиците на Бангалор, Индија.

Затоа, целосно препуштете се на прекрасен туш, бидејќи освен што му давате љубов на вашето тело, ја давате и на нашата планета.

  • Гел за туширање
  • За сите типови кожа
  • Веганско
  • 92% природни состојки

 

Овој продукт е моментално без залиха и недостапен.

0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Cherries&Cheer Shower Gel

My Review for Cherries&Cheer Shower Gel

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.