The Body Shop Macedonia

Cherries&Cheer Hand Balm

КРЕМ ЗА РАЦЕ

ОВОШЕН МИРИС

96 ЧАСА ХИДРАТАЦИЈА

Cherries&Cheer Hand Balm

КРЕМ ЗА РАЦЕ

ОВОШЕН МИРИС

96 ЧАСА ХИДРАТАЦИЈА

0/5
0 Мисли

Подарете им љубов на вашите дланки и прсти со нашата лимитирана едиција на крем за раце Cherry & Cheer.

Богат и немрсен, овој крем за раце ја храни сувата до екстремно сува кожа со 96 часа хидратација, оставајќи ги рацете меки, мазни и заштитени од сувост.

Збогатена со 97% природни состојки, вклучувајќи екстракт од цреша и шеа путер од Гана, оваа весела и слатка формула дава прекрасен мирис на цреша, бадемово млеко и ванила.

Доаѓа во ново, совршено-несовршено пакување.

Направ7ен е од 100% рециклиран алуминиум, што значи дека може да пристигне со некои вдлабнатини, но внатрешноста ќе биде безбедна и недопрена.

За разлика од нашето претходно пакување, оваа амбалажа може да се рециклира во голема мера!* Исто така, таа е совршена големина за секоја ваша ташна за да можете да ја носите со себе насекаде и да ги хидрирате рацете додека сте во движење.

  • Крем за раце
  • За суви дланки
  • Веганско
  • 97% природни состојки

Овој продукт е моментално без залиха и недостапен.

0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Cherries&Cheer Hand Balm

My Review for Cherries&Cheer Hand Balm

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.