The Body Shop Macedonia

Cherries&Cheer Body Butter

96 ЧАСА ХИДРАТАЦИЈА

ПУТЕР ЗА ТЕЛО

Cherries&Cheer Body Butter

96 ЧАСА ХИДРАТАЦИЈА

ПУТЕР ЗА ТЕЛО

0/5
0 Мисли

Нашиот путер за тело Cherry & Cheer е тука да ја негува сувата кожа и да и обезбеди 96 часовна хидратација.

Нанесете ја саканата количина од оваа маслена формула за меко, мазно чувство додека потпевнувате празнични мелодии и вдишувате слатки, овошни ноти од цреша, бадемово млеко и ванила.

Оваа немрсна формула е направена со 96% природни состојки, вклучувајќи екстракт од цреша, шеа путер на заедницата за фер трговија од Гана и масло од сусам на заедницата фер трговија од Никарагва.

Нашето пакување е направено од 100% рециклирана пластика за фер трговија на заедницата собрана од улиците на Бангалор, Индија, како и од алуминиумски капак и може дополнително да се рециклира.* Да се ​​сакаш себеси и планетата никогаш не било полесно!

  • Путер за тело
  • За сува кожа
  • Веганско
  • 96% природни состојки

 

Овој продукт е моментално без залиха и недостапен.

0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Cherries&Cheer Body Butter

My Review for Cherries&Cheer Body Butter

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.