The Body Shop Macedonia

Camomile Dissolve The Day Make-Up Cleansing Oil

Camomile Dissolve The Day Make-Up Cleansing Oil

0/5
0 Мисли

Дали ви се допаѓа нашето масло за чистење Camomile Silky Cleansing Oil? Сега го подигнавме на повисоко ниво, со помалку состојки – само 12 – направени од 95% природни и вегански состојки.

Отстранете ги сите траги од шминка со нашето масло за чистење на шминка Dissolve The Day.

Исцедете неколку капки од нашето чисто масло за чистење на вашите прсти и масирајте ја сувата кожа. Оваа лесна формула без маснотии се лизга, отстранувајќи ги сите траги од шминка секој пат – дури и тврдоглавата боја на очите и усните.

Првиот чекор во вашата ноќна рутина за нега на кожата, да се мие со нашите памучни или повеќенаменски средства за чистење и топла вода за да се остави кожата да се чувствува чиста, удобна, освежена и мека.

Нашето моќно, но нежно масло за чистење е направено со 95% природни состојки, вклучувајќи и масло од камилица од Норфолк, Англија, како и масло од сончоглед и папаја. Всушност, нашата формула е направена од само 12 состојки. Кога функсионира, зошто да додадете повеќе?

 • Погоден за чувствителна кожа
 • Нова формула
 • Масло за отстранување на шминка
 • Совршен за сите типови кожа
 • Отстранете ги сите траги од шминка, дури и тврдоглавата боја на очите и усните
 • Оставете ја кожата исчистена, утешена, освежена и омекната
 • Направено со 95% состојки од природно потекло, вклучувајќи сончоглед, папаја и масло од камилица
 • Вега
 • Бојата на шишињата може да варира бидејќи користиме PCR пластика.
Исчисти

Начин на употреба

 1. Додадете неколку капки на вашите прсти.
 2. Масирајте на сува кожа за да ја распоредите шминката, нежно околу пределот на очите.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Camomile Dissolve The Day Make-Up Cleansing Oil

Caprylic/Capric Triglyceride, Helianthus Annuus Seed Oil/Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Dicaprylyl Ether, Ethylhexyl Palmitate, PEG-20 Glyceryl Triisostearate, Tocopheryl Acetate, Parfum/Fragrance, Linalool, Limonene, Carica Papaya Seed Oil/Carica Papaya (Papaya) Seed Oil, Anthemis Nobilis Flower Oil, Tocopherol.

My Review for Camomile Dissolve The Day Make-Up Cleansing Oil

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.